‚Nesmíme se uspokojit, ty tendence tu jsou…

Hradec Králové /ROZHOVOR/ – Měl by být taťka, mentor, rádce mladších dravců. To splňuje, jenže vedle toho Jaroslav Bednář, čtyřicetiletý kamarád nesmrtelného Jaromíra Jágra, bodovou produkcí velmi výrazně pomohl hradeckým hokejistům do semifinále play off extraligy.

V pěti duelech proti Litvínovu nastřádal sedm bodů, explodoval především v tom posledním, kdy zapsal gól a tři asistence. Pak si užíval postup, ale také varoval: „Nesmíme si připustit jakékoliv uspokojení. A ty tendence tu jsou.“

Opravdu je to tak?
V sezoně byly několikrát. Když se jim vyhneme, mužstvo tady má opravdu obrovskou sílu, navíc podpořenou gólmanem Patrikem Rybárem, který nás v sérii několikrát podržel. A že udělal první zápas chybu? Tu udělá každý hráč v utkání několikrát. Je to v bráně náš svatý člověk a ta série byla hodně jeho.

Kdo vás ještě zaujal?
Béďa Köhler je jedním z našich nejdůležitějších hráčů. Tomáš Knotek má v sobě obrovský potenciál. A probudilo se to v něm poté, co začal hrát přesilovky.

Sérii s Litvínovem jste začali špatně, ale pak se zlomila. Čím to bylo?
Po prvním utkání jsme si vyříkali pár věcí. Uvědomili jsme si, že to takhle nejde. Od té doby to začalo fungovat.

Co se změnilo?
Ve druhém zápase jsme se probrali a začali hrát hokej, který jsme potřebovali.

Byl to zlomový moment?
Těch bylo víc, nejen tenhle. Potom následoval výjezd ven. Třetí zápasv Litvínově jsme odehráli dobře, paradoxně ten čtvrtý jsme se asi uspokojili, urvali jsme ho se štěstím, to si nebudeme nalhávat. V posledním rozhodly přesilovky, o tom se nemusíme bavit.

K tomu jste vy přispěl velmi výrazně. Jak jste se cítil během série?
Za sebe můžu říct, že jsem tam nechal všechno a v rámci možností jsem se snažil klukům pomoci. Jsem moc rád, že se to povedlo, ale zase bych se rozhodně neoznačoval za nějakého spasitele. Jsme tu jako jeden tým a já tu určitě nejsem tím, kdo by měl rozhodovat všechny zápasy.

Můžete uspět i v semifinále?
Jsem přesvědčený, že by to nemuselo být naše poslední slovo. My samozřejmě chceme udělat co nejlepší výsledek. Ale nebudu vyhlašovat, že si jdeme pro titul. To ode mě neuslyšíte. Máme zase nějakou soudnost.

Autor: Jiří Fejgl
Zdroj: www.hradecky.denik.cz

Přidej komentář jako první k "‚Nesmíme se uspokojit, ty tendence tu jsou…"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*