FbC INNEBANDYTOS HRADEC KRÁLOVÉ – FBK PIRÁTI SOKOL CHRUDIM 16:10

Bandité v posledních zápasech sezony a na své palubovce pokračovali ve fazóně, kterou si udržují již dobrou polovinu soutěže. V prvním vzájemném zápase na půdě soupeře dokázal celek z východočeské metropole vyhrát poměrem 6:2 . Chrudimští Piráti se ale během posledních kol neuvěřitelně zvedli, když se dokázali ze sestupových pozic dostat až do středu tabulky a nebezpečně dotírali na naše A mužstvo.

Domácí celek nic nepodcenil a do hry nasadil hned kompletní 3 pětky v čele s gólmanem Davidem Šimečkem. Paradoxně toto byl zápas „obran“, početná skupina diváků byla svědkem neuvěřitelných 26 branek! K vidění bylo i kvarteto mužů v top10 celkového kanadského bodování divize.  Domácí kapitán Michal Skrovný společně se svým kolegou z útoku Adamem Ježkem a hostující kapitán Petr Kučera a Adam Kofroň.  A všichni 4 měli podíl na brankách svého týmu.

Do zápasu se lépe dostali Piráti, po ráně Martina Czeczinkara, mimochodem kouče extraligového celku z Pardubic, vedli 0:1. Gólmani Chrudimi si nechali protentokrát formu doma, celkově se v zápase oba podívali do hry dvakrát. O necelé 2 minuty později se prosadil po výletu z obranného pásma nad rameno Bulise, Tomáš Pokorný,  prakticky hned po vyrovnání sjela střela Janu Lagronovi z čepele a ku překvapení všech skončila za zády hostujícího golmana. Ten lovil míček ze sítě za minutu,když David Kudelka našel zcela volného Tomáše Randu na středu hřiště a domácí už vedli o 2 branky – 3:1.  Stejný hráč byl o chvilku později vyloučen za vystavený strom na Kofroně a Chrudim dostala početní výhodu. Ta ale nebyla využita, navíc po skončení přesilové hry zvýšil náskok Adam Ježek, který dostal perfektní nahrávku do prázdné branky od Michala Skrovného a hradeckému štírkovi už stačila nastavit jen čepel. Nicméně to Chrudimským dlouho netrvalo a po nedůrazu před vlastní brankou snížil pod padajícího Davida Šimečka,kapitán Kučera.  Po faulu Lagrona měli hostující další početní výhodu, tu ale využil domácí celek, když si Michal Skrovný zkušeně podržel míček na středu hřiště, kde na sebe nalákal oba nedočkavé hostující beky a krásnou zadovkou našel úplně volného Adama Ježka, který už měl lehkou práci v samostatném úniku a vstřelil tak parádní gól v oslabení. Početní výhodu ale nakonec Piráti využili a snížili na 5:3.  Po zmatku v obraném pásmu a velmi nepovedeném střídání několika borců v červenobílých dresech, dostala Chrudim již třetí přesilovou hru, kterou využil Martin Czeczinkar a završil tak hattrick. Do šaten se odcházelo za stavu 5:4.

Kdo se zdržel na kávě popřípadě škopečku zlatavého moku, přišel o další hattrick v Předměřické hale a to z hole Adama Ježka, kterému v přečíslení 2 na 1 lobem naservíroval kdo jiný než dvorní nahrávač Michal Skrovný a Adam Ježek ze vzduchu zamířil přesně a mohl slavit se zaplněnou halou. Prakticky hned z dalšího protiútoku vymetl pavučinky Filip Hušek, kterému nahrával Tomáš Černý a po spolupráci dvou domácích beků – Dana Pilného a Martina Neradílka, když druhý jmenovaný procedil střelu na přední tyč Bulisovi branky byl jeho osud v tomto zápase byl nahnutý a o chvilku později mu poslední hřebíček na nervy zatloukl svým druhým gólem v zápase Jan Lagron. Bulis přenechal poprvé místo svému kolegovi – Mojmír Švarcovi.

Ten byl hned svědkem trestného střílení, když Marek Čížek hasil provar v obranném pásmu a unikajícího Czeczinkara fauloval, pravá ruka rozhodčího mířila jasně vzhůru. Exekutorem nájezdu byl sám faulovaný, zkoušel kličku do bekhendu, David Šimeček byl ale rychlejší a nedovolil snížení. Na trestnou lavici tak putoval dlouhán s číslem 6 na zádech Marek Čížek a u zapisovatelského stolku se dlouho neohřál, Bořetický proměnil třetí přesilovou hru. To vše se stalo během necelých dvou minut a Švarce přivítal do zápasu svým třetím gólem v zápase Jan Lagron. Do zápisu o utkání se 2 trestnými minutami zapsal Tomáš Vyšný, který nastoupil až v polovině utkání, Chrudim už ale nepředvedla úspěšnou početná výhodu a skóre se v polovině zápasu nezměnilo a na světelné tabuli svítilo skóre 10:5. Chrudim snížila necelé 3 minuty před koncem prostřední pasáže hry z hole Czeczinkara, který využil obrovského závaru před brankou Šimečka a po několika nedovolených zákrocích našel skulinku mezi rukou a nohou domácí strážce svatyně.  To ale nalilo krev do žil domácím, kteří ještě stihli vstřelit 2 branky a výrazně pohoršili statistiky hostujícímu brankáři.  Nejdříve našel volného Filipa Huška, Marcel Lehký a poté už počvrté zafungovala spolupráce domácích kanadýrů, Michal Skrovný uvolnil Adama Ježka a ten rozveselil domácí příznivce. Konec třetiny nám ještě zpestřil kohoutí souboj Tomáše Pokorného s hostujícím kapitánem Petrem Kučerou, který vyzíval svého soupeře na férový souboj 2 na 2, rozhodčí to ale neocenili tak moc jako přítomní diváci a poslali oba vychladnout na trestnou lavici na 2 minuty, Tomáš Pokorný navíc dostal osobní 10 minutový trest za lehké pošťouchnutí. Po 2.třetině byl tedy stav 12:6.

Do třetí části se vrátil do branky opět Brandon Bulis, který asi potřeboval chvilku rozdýchat nezdary Chrudimských, ale dlouho se v brance neohřál a už se opět otáčel pro kulatý nesmysl, když se nejdříve individuálně dostal do útoku Michal Skrovný, který nasadil ukázkové housle jednomu z beků, našel štírka Kryštofa Šimka, který posunul na vrchol na Ondřeje Rychetníka a ten schovanou střelou udělal radost nejedné dámě v hale.  Aby se ale nad Piráty nevznášela jen kritika, po krásné akci, když rozebrali několika rychlými nahrávkami domácí obranu, zakončením do prázdné branky se prezentoval Petr Kučera.  A jak už bývá zvykem, Bandité přepnuli na nižší rychlostní stupeň a dali tzv.čuchnout svému soupeři, pátý svůj gol vstřelil Martin Czeczinkar.  Piráti se ale připravili o další šanci na snížení sami, když Petr Jonáš vystavil strom Tomáši Černému a přesilovou hru hned využil domácí celek, Honza Lagron našel zpoza branky volného Adama Ježka a ten vsítil svojí novou střelkou již 5.gól a výrazně se tak zapsal do statistik.

Z následného útoku snížil opět Czeczinkar, který trefil skákající míček ze vzduchu za záda Šimečka. Ale Hradec odpověděl na každou obdrženou branku a definitivně odrazil útoky Pirátů. Filip Hušek zaznamenal také hattrick a o necelé dvě minutky později vyprovodil svým 4.gólem zápasu,  Bulise podruhé z branky a dal šanci na reparát mladému Švarcovi. Ten už branku neobrdžel, naopak jeho kolega na druhé straně hřiště chtěl pomoci své obraně po dlouhém lobu za beky, Kučera ale byl u míčku dřív, obhodil si mladíka v brance a do prázdné branky to již neměl složité.  V posledních vteřinkách jsme ještě byli svědkem nedovoleného přestupku Davida Kudelka, přesilovou hru už jsme ale neviděli, domácí podrželi míček na svých holích a velmi hektické utkání vyhráli poměrem 16:10.

Neuvěřitelnou přestřelku sledovalo 40 diváků v hale a Hradec se osamostatnil na 4.pozici divize C. Bandité měli ještě teoretickou šanci na umístění na medailové pozici, pokud by Florbal Náchod o víkendu ztratil body a naopak Bandité by vyhráli i druhý duel. Zároveň měli Bandité náběh na rekordní počet získaných bodů v historii celku, ten dnešním vítězstvím dorovnali na  40 bodů. Nejlepším hráčem utkání byl za domácí vyhlášen pětigólový Adam Ježek, za hosty produktivní Martin Czeczinkar.

Zhodnocení zápasu očima Ondřeje Rychetník : „Sobotní zápas proti Chrudimi byl trošku divoký o čemž svědčí i konečný výsledek 16:10. Věděli jsme, že utkání nebude jednoduché a že to bude i trochu bolet a že pár vyloučení v tomto zápase padne, nakonec to bylo ale jinak a vylučován byl spíše náš tým. Ovšem to na průběhu utkání nic neměnilo, postupně jsme přidávali další branky a celkem v poklidu jsme utkání kontrolovali a dohrávali, mrzí nás jen zbytečné branky do naší sítě a obdržená desítka“.

.
[supsystic-gallery id=55 position=center]

Přidej komentář jako první k "NEUVĚŘITELNÁ SOBOTNÍ STŘELNICE V PŘEDMĚŘICÍCH! FBC HRADEC KRÁLOVÉ – FBK PIRÁTI SOKOL CHRUDIM 16:10!"