Nevyužití přesilovky stálo Votroky body

Domácí Slovácko bylo v průběhu prvního poločasu aktivnějším týmem, ale zejména díky skvělým zákrokům Fendricha byl stav vyrovnaný. Po smolném odrazu v hradeckém vápně se po přestávce dostali do vedení. Poslední půlhodinu pak Votroci měli šanci srovnat i díky početní převaze. Tu však Hradečtí nevyužili a připisují si tak první porážku.

1.FC SLOVÁCKO

FC HRADEC KRÁLOVÉ

1:0

0:0

Domácí si v prvních minutách vypracovali mírnou převahu, přičemž nebezpeční byli hlavně po pravé straně, kde operoval Milan Petržela. Nejdřív ale Daniel Mareček hlavičkoval nepřesně, na centr Marka Havlíka z přímého volného kopu zase nedosáhl Michal Kadlec ani Vlastimil Daníček.

V 19. minutě se domácí dostali k prvnímu opravdovému ohrožení brány, když se po Havlíkově přihrávce mezi obránci ocitl Václav Jurečka tváří v tvář Vilému Fendrichovi, hradecký brankář ho ale skvěle vychytal. O minutu později si připsal další parádní reflexivní zákrok proti hlavičce z bezprostřední blízkosti.

Votroci mohli udeřit z chytře rozehrané standardní situace. Pavel Dvořák a Jakub Rada dostali míč k Adamu Vlkanovovi, ten ale v dobré pozici trefil jen boční síť.

Fendrich opět ukázal dobrý postřeh ve 29. minutě, když se po přetaženém centru Daniela Holzera opřel do míče z ostrého úhlu Petržela. Gólman jeho ránu kryl. Na jeho reflexu ztroskotal i brejk Petržely s Petrem Reinberkem. Tentokrát střílel druhý jmenovaný.

V úvodu druhé půle si domácí opět vytvořili tlak, Petržela ani Holzer ještě neuspěli, ale v 51. minutě obrana Votroků zazmatkovala při odkopu, míč se dostal k Danielu Marečkovi a ten Fendricha prostřelil. 1:0

Stejný hráč o necelých deset minut později domácí poslal do oslabení – před hradeckou šestnáctkou zajel do Jana Krále a dostal červenou kartu. Votrokům šla přesilovka od začátku k duhu. Po centru Jana Mejdra zakončoval z malého vápna Dvořák, Filip Nguyen ale míč chytil, stejně jako o sedm minut později dalekonosnou ránu Petra Kodeše. Ten ostatně vypálil jen doprostřed brány. 

V nervózním závěru utkání Votroci sice drželi míč na svých kopačkách více než jejich soupeř, ale tým z Uherského Hradiště jim žádnou větší šanci k vyrovnání nedovolil. Poprvé od březnového souboje s Líšní tak východočeši zapisují prohru.