Novoroční ohňostroj v Hradci Králové

Je už tradicí, že nad Hradcem se večerní nebe rozzáří až první den v roce. Město nevítá nový rok na Silvestra ale až 1. ledna. S oslavami „První den spolu“ se začíná už odpoledne a na programu rozhodně není pouze ohňostroj. Dějištěm událostí bude Velké náměstí.

Hradecká kulturní a vzdělávací společnost za podpory statutárního města Hradec Králové připravuje pro všechny občany metropole již tradiční vítání nového roku. Sváteční program započne na Nový rok v neděli 1. ledna 2017 v 16 hodin promítáním Kinožurnálu Hradec Králové 2016.

Projekce na velkoplošnou obrazovku se odehraje na Velkém náměstí, kde bude současně podávána čočková polévka a pro zahřátí teplý punč a čaj. Filmová produkce bude probíhat nonstop a návštěvníci na ni tudíž mohou přicházet průběžně. Vyvrcholením celého programového konceptu oslav prvního dne roku 2017 bude v 18 hodin ohňostroj. Letošní ohňostrojná kompozice je na téma Ohnivá fantazie. Je na divákovi, aby popustil uzdu své fantazii, odpoutal se od reality a nechal se inspirovat úžasnou hudbou z díla Thomase Bergersena ve spojení s pyrotechnickými efekty na dominantní scenérii města Hradec Králové. Celá kompozice trvá 9,15 minut a bude použito celkem 200 ks kulových bomb kalibru 75mm a 100mm, dále v kompaktních bateriích, římských svících a modulech bude zhruba 2000 ran.

Celý novoroční den je možno v prostorech s parkovacími automaty (Gayerova kasárna, Zimní stadion, Orlické a Eliščino nábřeží) parkovat zdarma. Mezi 16. a 20. hodinou bude navíc posílena městská hromadná doprava ze sídlišť.

Od 17:55 bude uzavřena Soukenická ulice (směrem od Krajského úřadu a schodiště u Kozinky) Po dobu produkce ohňostroje (od 18 do cca 18:15 hod.) bude mimo provoz osvětlení schodiště Bono Publico.

 

Přidej komentář jako první k "Novoroční ohňostroj v Hradci Králové"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*