Nymburk v Hradci potvrdil druhé místo

V netradičním nedělním termínu se v Hradci Králové hrála nejvyšší soutěž basketbalistek. Domácí Lvice přivítaly čtvrtfinalistu Euro cupu a druhý celek Bonver ŽBL z Nymburka.

Začátek utkání se vydařil domácím hráčkám, které se dostaly do rychlého vedení 10:0. Nymburské hráčky jakoby nemohly rozběhat nohy a byl na nich vidět náročný program z minulých dní. Tento obrázek nymburské hry však naštěstí pro hosty netrval dlouho a svěřenkyně Daniela Kurucze brzo chytly tempo hry a ještě v první čtvrtině dotáhly skóre na 17:17.

V průběhu druhé čtvrtiny se skóre přelévalo ze strany na stranu a žádný z týmů se nedokázal svému soupeři vzdálit. Poločas mohl výsledkově vyznít pro domácí hráčky, ale Effangová trestuhodně neproměnila jasnou pozici, kdy osamocena do koše nedokázala míč prohnat obroučkou. Poločasové jednobodové vedení (31:32) si tak do šaten odnesl Nymburk a vše nasvědčovalo, že druhý poločas bude velkým dramatem.

Toho se však přítomní diváci v hale na Eliščině nábřeží nedočkali. Do druhého poločasu jakoby na straně Lvic vyběhl úplně jiný tým. Tým, který si nedokázal vytvořit střelecké pozice, hned několikrát úplně minul obroučku a proti svému soupeři ztrácel úplně ve všem. To Nymburk dále pokračoval ve hře z prvního poločasu a nebylo se tak co divit, že po třech čtvrtinách vedl v Hradci o deset bodů 39:49.

Kdo čekal na nějaké z mrtvých vstání domácích Lvic v závěrečném dějství, musel být zklamán. Hned v úvodu čtvrté čtvrtiny Nymburk odskočil na rozdíl patnácti bodů a bylo prakticky po zápase. Domácí hráčky nenašly dostatek sil a ten den ani basketbalového umu na nějaké zdramatizování utkání.

Konečný výsledek 57:75 byl zaslouženým vyjádřením sil na palubovce v hradecké Sokolovně. Žádná z domácích hráček se nedokázala dostat nad deset vstřelených bodů, nejvíce (osm) jich zaznamenala Josipa Bura. Na straně Středočešek se bodově nejvíce prosadila Jessica Kuster, autorka sedmnácti bodů.

Nedělní výhra hráček z Nymburka v tabulce znamená jediné, že Středočešky již mají definitivu druhého místa v tabulce, naopak domácí Lvice si svou pozici před play-off v elitní čtyřce budou muset ještě tvrdě hájit před dotírající dvojicí Trutnov – Valosun.