Odplata se vydařila Královští sokoli JBC mmcité Brno

Vrátit porážku z první části soutěže, to byl úkol pro Královské sokoly v nedělním duelu s JBC mmcité Brno. Konečným výsledkem 93:79, po čtvrtinách 21:18, 50:42, 70:60, se odveta zdařila. V případě postupu Brna do nadstavbové části sice budeme mít jednu započítanou prohru, ale vzájemné skóre z utkání hovoří pro nás, +13 bodů. Brněnští mladíci však zanechali na hradecké palubovce velmi dobrý dojem, od počátku bylo utkání velmi vyrovnané. Několikrát jsme dokázali odskočit na rozdíl 10 i více bodů, Moravané se však nevzdávali a vždy dokázali srovnat krok. Do třetí čtvrtiny jsme nastupovali s náskokem 8 bodů (50:42), po čtyřech minutách hry bylo srovnáno na 55:55. V tom okamžiku vzal na sebe odpovědnost David Šírek a několika individuálními akcemi posunul do vedení domácí, Královské sokoly. Obdobná situace se opakovala v posledním dějství (73:73), ve kterém se k Davidu Šírkovi (3 trojky ve 4.Q) přidali Tomáš Macela, Tomáš Kiršbaum a Libor Švandrlík. Zcela objektivně, tato čtveřice dotáhla nedělní zápas do vítězného konce.

Snad už tradičně nesoustředěný výkon předvedl na domácí palubovce, přes 13 nastřílených bodů a 9 doskoků, Peter Majerík. Nejlepším hráčem sokolů byl David Šírek, 27 bodů, 4x za 3 body, 6 doskoků a 5 asistencí, z nichž některé by jistě byly ozdobou Basketparády v ČT. Tomáš Kiršbaum 16 bodů a 8 doskoků. Libor Švandrlík 14b bodů, 1x za 3 body, 8 doskoků a 3 luxusní asistence, ze kterých těžil Tomáš Kiršbaum. Tomáš Macela 7 bodů, 5 doskoků, 5 asistencí, po 5 bodech zaznamenali Jiří Bahník (vše z trestných hodů) a Vladimír Tomáš. Tomáš Mahler 4 body, Luboš Lachman 2 body.

A jeden názor, zaslechnutý v hledišti.: „Někteří hráči by se měli zamyslet nad skutečností, zda v probíhajícím utkání komunikovat s trenérem, nebo s rodinou, přítomnou za domácí lavičkou v hledišti.“

V celku JBC Brno střelecky kraloval Marek Líčeník se čtyřmi úspěšnými trojkami a celkovým bodovým součtem 22, sekundoval mu Marián Hrabovský s 19 body (2×3), Michal Jedovnický 15 bodů (1×3) a Martin Müller 13 bodů (1×3). Tato čtveřice se postarala o 69 bodů ze 79, 9 bodů přidal Martin Vyroubal (1×3) a ten poslední bodík do celkového součtu skóre brněnského celku patří Janu Mazáčovi.

Trenér Peterka: „Velmi těžké utkání, brněnský celek si po domácí výhře nad námi věřil a velmi dlouho vzdoroval. Utkání jsme rozhodli až v samotném závěru, kdy se projevily u našich hráčů větší herní zkušenosti a naopak, brněnští mladíci řešili situace, podle mého názoru, trošku zbrkle. I tak bych chtěl vyzdvihnout jejich výkon. Bylo to pro nás asi nejtěžší utkání v základní části. Nedařila se nám střelba z dlouhé vzdálenosti a stejně jako ve středu v pohárovém utkání proti Prostějovu někteří jedinci nedokázali proměnit ani ty největší příležitosti z pod koše. Ukázalo se, jak je důležité mít v týmu hráče jako David Šírek, Tomáš Macela, Tomáš Kiršbaum nebo Libor Švandrlík. Nebáli se odpovědnosti a v některých chvílích to museli vzít doslova „na sebe“. Hned příští týden nás opět na domácí palubovce čeká další těžký soupeř z popředí tabulky – Basketbal Olomouc. Jsme nesmírně rádi, že zájem o mužský hradecký basketbal stoupá a věřím, že podpora v hledišti bude ještě větší než v nedělním utkání s Brnem.“

Autor: Pavel Rozsypal

93 : 79
Královští sokoli : JBC mmcité Brno
(21:18) (50:42) (70:60) (93:79)
Soutěž: 1. liga (16.kolo)
Datum: 17.01.2016
Rozhodčí: Kovář Jan, Záruba Matěj

.

[supsystic-gallery id=27 position=center]

Přidej komentář jako první k "Odplata se vydařila Královští sokoli JBC mmcité Brno"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*