OREL PŘELOUČ – FbC INNEBANDYTOS HRADEC KRÁLOVÉ 9:11

Hradečtí v dalším výjezdovém víkendu zavítali na palubovku nedaleké Přelouče, se kterou mají zatím 100% výherní šňůru zípasů, v žádném dosavadním zápase nepoznali chuť porážky. Potvrdit tuto sérii výher chtěli Innebandytos i v sobotním podvečerním utkání na půdě Přelouče. Předzápasové analýzy naznačovaly, že borci z krajského města jsou papírově silnějším soupeřem a pokud chtějí myslet na přední příčky divizní tabulky, které zajišťují postup do bojů o Národní ligu, nesmějí si dovolit ztrácet body. Výsledek i průběh zápasu byl ale o něco divočejší než se očekávalo.

V první třetině byli přítomní diváci a aktéři utkání svědky hned 11 branek! Ihned po 9 vteřinách hry otevřeli domácí orlové skóre, když se celek z Hradce Králové asi ještě zapomněl v šatně, po vyhraném buly se dostal do útoku Ladislav Jezdinský, který prostřelil Patrika Rychlého.  Na odpověď se dlouho nečekalo, na 1:1 vyrovnával pěknou individuální akcí zkušený Jan Linhart, který si se samostatným únikem dokázal poradit více než dobře. Na 1:2 pro Bandity zvyšovalo duo hráčů Jan Linhart a Štěpán Raiter, prvně jmenovaný nahrával do úniku svému kolegovi, který v pádu přehodil domácího dlouhána v brance, a radost ze vstřelené se přenesla na hostující střídačku.

Divokou pasáž hry a okna v obou obranách využil domácí Pozler, který prostřelil Rychlého rychlou střelou nad rameno a bylo opět srovnáno – 2:2. Vedení na svou stranu strhl kapitán Michal Skrovný, který vyhrál souboj o téměř ztracený balón a s notnou dávkou štěstí nadvakrát procedil míček za záda domácího Albrechta 2:3. Nejkrásnější akci zápasu předvedl ex – extraligový Matěj Raiter, který si z vlastního obranného pásma prokličkoval cestu až před Albrechta, kterého elegantně backhandem přehodil a zvýšil na 2:4. Zdálo se, že otěže zápasu se dostaly do rukou Královéhradeckých, z omylu je ale vyvedlo nepovedených 25 sekund, kdy domácí dokázali po dvou akcích srovnat na 4:4.

Hostující celek reagoval střídáním brankáře, Patrika Rychlého vystřídal kolega Martin Kočí. Tato změna vlila krev do žil hostujícím, volného prostoru před brankou využil Adam Ježek, jemu sekundoval Matěj Raiter, který dobře sehrál se svými parťáky standartní situaci a zvýšil již na 4:6. Na konečných 5:6 v plodné první třetině srovnal domácí Školník.

Trenéři určitě v přestávce komentovali tento vývoj zápasu záporně, což bylo znát i na průběhu prostřední části zápasu, hra se více uklidnila a gólové hody utichly. Brankáři uzavřeli své branky dobrými zákroky, okénko v síti Přelouče vysklil backhandovou střelou Tomáš Pokorný, dělovkou do horního rohu se prezentoval František Chmela, kterou hostující borci zvýšili již na 5:8. Po faulu Marcela Lehkého měli domácí výhodu přesilové hry, tu využil přesnou střelou pod břevno domácí Verunáč, který stanovil skóre po druhé části na 6:8.

Do poslední třetiny vstoupili lépe domácí, kteří dostali Innebadytos pod tlak a tuto situaci využili ve svůj prospěch, kdy hattrick zkompletoval Jezdinský – 7:8. Zaváhání v rozehrávce domácích využil Martin Neradílek, kterému nabíjel do prázdné branky Jan Linhart. Desátou branku Hradce Králové vsítil po krásné střele Ondřej Macháček. Časté chyby v rozehrávce nahrávaly na další brankové příležitosti, nepřesnost v zakončení nebo dobrý zákrok gólmana zhatil radost na obou stranách.

Na 7:11 zvyšoval Štěpán Raiter, kterého našel na středu v tomto zápase produktivní Jan Linhart, a tato dvojice vykřesala bodový úspěch pro královéhradecké. Standartní situaci domácích využil Školník a poté se pěknou tečí a svým čvrtým gólem zápasu prezentoval Jezdinský. Marcel Lehký byl znovu vyloučen a nabídl tak domácím další početní výhodu, tu ale domácí ani v powerplay nevyužily a gólový účet se zastavil na skóre 9:11 pro Hradec Králové, kteří přidali další tři body do tabulky a mohli se chystat na další utkání, které sehráli v neděli v Chrudimi.