Ostravská odveta pro Rusko

V sobotu viděla vyprodaná Ostrava aréna odvetný duel mezi Českou republikou a Ruskem. Sborná chtěl vrátit týmu Vladimíra Vůjtka čtvrteční porážku z Třince a ukončit sérii proher se svým sobotním soupeřem. Ostravský duel byl velice pikantní pro šéfa české lavičky Vladimíra Vůjtka, který právě na lavičce Vítkovic zaznamenal nesmazatelnou stopu, když se s místním týmem dostal dvakrát do finále extraligy a hlavně byl u úplně prvního utkání v tehdy nové vítkovické hale, takřka před třiceti lety. Takřka devět a půl tisíce skvělých fanoušků také několikrát v zápase sborově vyvolávalo jméno českého kouče.

 

Samotné utkání přineslo vynikající hokej, kterému nechybělo vůbec nic. Rusko se dostalo v průběhu utkání do dvoubrankového vedení, ale Češi se nevzdali a dokázali po brankách Kundrátka a Buchteleho vyrovnat na 2:2. Paradoxně když se zdálo, že třetí branka v ruské brance doslova visí ve vzduchu, radoval se soupeř a byl to pro český celek velice nešťastný moment. To když se z brejku po třech dorážkách ruského útočníka v leže kotouč od brusle obránce Kempného dostal za záda bezmocného Furcha. Český tým tento nešťastný moment velice poznamenal a již se nedokázal alespoň dostat do nějaké výrazné brankové příležitosti. Ruský tým pak ještě zvýšil na 4:2 a to byl také konečný stav utkání.

 

Po závěrečném klaksonu se domácí reprezentaci, která se do Ostravy vrátila po několika letech dostalo zaslouženého potlesku a to i přes nepříznivý výsledek. Ostravské publikum se velice nahlas přihlásilo do „konkurzu“ o pořadatele turnaje EHT pro příští sezónu, jelikož sobotní hokejové odpoledne se v Ostrava aréně velice vydařilo.

.

[supsystic-gallery id=39 position=center]

Přidej komentář jako první k "Ostravská odveta pro Rusko"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*