Ostrý start, na úvod Spengler Cupu čeká Hradec tým Kanady

Mezi šesti týmy, které které přijaly pozvání na letošní Spengler Cup, těžko hledat slabého soupeře. Přesto vstup hokejistů Hradce Králové do turnaje zavání výzvou z nejtěžších. V repríze loňského čtvrtfinále se utká v úterý od 20.15 s výběrem Kanady, kterému před rokem podlehl 1:5.

„Uvidíme, s jakým kádrem Kanada do Davosu přijde, každopádně to bude velmi silný soupeř,“ uvedl generální manažer hradeckého Mountfieldu Aleš Kmoníček.

Výběr Kanady patří k historicky nejúspěšnějším týmům v devadesátileté historii Spengler Cupu, loňský triumf byl jeho čtrnáctým. O jeden více má domácí Davos, který bude druhým soupeřem Mountfieldu ve skupině Cattini.

Systémturnaje zůstává ve stejné podobě, s jakou se Mountfield setkal před rokem při své premiérové účasti. Šest účastníků je rozděleno do dvou tříčlenných skupin nazvaných Torriani a Cattini.

V první skupině bude boje svádět výběr Švýcarska, Dinamo Riga a finský celek HPK, všechna jejich utkání budou začínat v 15 hodin. Duely skupiny Cattini se budou hrát od 20.15.

Stejně jako loni se Mounfield posílil o některé hráče, o obránce Granáta a útočníka Lhotáka, oba působí ve švýcarské nejvyšší soutěži. Hradečtí vyrazí do Davosu kompletní, trenéři budou mít k dispozici osm obránců a patnáct útočníků, z tradiční sestavy bude chybět jen útočník Radovan Pavlík, který je s reprezentační dvacítkou v Zámoří a s velkou pravděpodobností bude nominován na souběžně probíhající světovýšampionát.

Zdroj: www.hokej.idnes.cz

Přidej komentář jako první k "Ostrý start, na úvod Spengler Cupu čeká Hradec tým Kanady"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*