Poprvé bez bodu. Hradec dotahoval marně a prohrál 3:4

Hradecký tým poprvé v rámci Generali Česká Cupu poznal hořkost porážky. Od začátku utkání působil ospale, všude byl o krok později a Olomouc měla zkrátka větší hlad. Zápas rozhodla pasáž v polovině druhé třetiny, kde v rozmezí necelých tří minut padly čtyři branky, tři z puků skončily v Mazancově síti. Mountfield v závěru dotahoval marně a Mora po výhře 4:3 stále živí šanci na postup do čtvrtfinále.

S vidinou jistého postupu do čtvrtfinále Generali Česká Cupu nechali trenéři některé opory odpočívat, volno dostali Smoleňák, Zámorský a Filip Pavlík. Místo nich se v obraně letos poprvé představil Miroslav Kukla, do sestavy se vrátili také junioři Váchal a Síla.

Červené světlo se rozsvítilo na obou stranách

Začátek utkání se rozhodně nenesl v rukavičkách. Už po minutě a devatenácti vteřinách uštědřil Káňa tvrdá krosček Šaldovi, který si ho rozhodně nechtěl nechat líbit a olomouckého forvarda následně několika dobře mířenými direkty poslal k zemi. Z následné přesilovky pak uplynulo pouhých 15 vteřin, než si Lukáš Cingel srovnal puk na čepeli a z pravého kruhu zápěstím poslal puk za pomoci perfektní clony Nedomlela do bližšího vinglu.

Kohouti se ale rychle inkasovanou brankou nenechali zaskočit a sami převzali iniciativu. Mazanec kryl nebezpečné střely Bambuly a Káni, na změnu směru puku v sedmé minutě už ale reagovat nemohl. Lukáš Nahodil totiž jemně lízl nevinně vyhlížející Škůrkovo nahození a srovnal krok. Tempo hry neopadávalo a hlavním aktérem následujících minut byl Kevin Klíma. Nejprve totiž neproměnil únik střelou mezi betony, pak ve výhodě skočil na led jako šestý hráč a pohrdl nabídkou před úplně odkrytou branku.

V dobrém světle se ukazovala také druhá hradecká formace a druhé z dvojčat Klímových. Kelly totiž při jednom z drzých průniků nasadil Ondruškovi housle a ten ho musel chtě nechtě faulovat. Zakončení ale ke konci třetiny na obou stranách vázlo a navíc bylo tempo hry ovlivněno nedovolenými zákroky. Ani jeden z týmu je ale nedokázal potrestat a tak bylo skóre po první části hry smírné.

V rozmezí necelých tří minut padly čtyři branky

Moravané dobré tři minuty zkraje druhé periody nepustili soupeře ke slovu. Mountfield se nezmohl na nic, naopak Olesz nabil Kolouchovi na one-timer, který skončil na levé Mazancově tyčce. Bylo očividné, že Olomouc to s postupem ze skupiny myslí vážně a obraz hry tomu odpovídal. Nebylo se tak co divit, když šli Kohouti po dalším přečíslení poprvé do vedení. Mladíček Bambula chytře našel Viléma Buriana, který neměl problém puk poslat přes roztaženého Mazance do horní části branky.

Mora se však neradovala příliš dlouho. V 9. minutě propustil Lukáš švihovku Radovana Pavlíka, pomalu se šourající puk za něj pak dorazil Richard Nedomlel.. Rozestup mezi touto a další brankou byl však ještě nižší. Po 45 vteřinách nechala hradecká defenzíva před brankou nepokrytého Lukáše Nahodila, který zužitkoval Klimkův pas z kruhu a poslal hosty znovu do vedení. To se zdvojnásobilo po dalších dvou minutách, kdy za vyšachovanou obranou pohodlně pod hodní tyč zakončoval bekhendem Jan Knotek.

Na to už se nemohl hlavní trenér Mountfieldu Růžička dívat a začal míchat se sestavou. Ani čachry ve složení formací ale kýžený efekt nepřinesly, ani když v situaci dva na jednoho Čáp parádním pasem uvolnil Cingela. Skóre se nezměnilo ani v hradeckém oslabení, při kterém Kevin Klíma s Perretem přebruslili obranu a řítili se sami na Lukáše. Francouz ve službách Mountfieldu ale přestřelil a Hradec šel do šatny s vědomím, že bude muset stahovat dvougólové manko.

Mountfield snížil, vyrovnat však nedokázal

Hradec už v minulém domácím utkání ukázal, že otáčet nepříznivý vývoj utkání mu není cizí. O korekci skóre se nejprve chtěl postarat Lev, který přečíslení dvou proti jednomu řešil střelou švihem na přední tyč. Nadějně vypadala i akce Chalupy v oslabení, jenž krásně přenechal puk Šaldovi, který obehrál obránce, ale zamířil jen do lapačky Lukáše. Rostoucí tlak Hradce často přerušovala zbytečná vyloučení a domácí se sami připravovali o možnost na snížení.

Jeden z mála faktorů, který se dal na hře Východočechů bezesporu vyzdvihnout, byla hra v oslabení. Perret sice po rychlém startu a svižné střele nad beton slavit nemohl, ve 46. minutě ale Koukal vyslal na zteč Lukáše Cingela, který se ranou po zemi k tyči nemýlil. Hradec byl najednou na koni a na Lukáše se valila jedna útočná lavina za druhou. Jako když Lev dvakrát z nápřahu vypálil jako z kanónu a Kelly Klíma odražený puk nedokázal vměstnat do prázdné kasy.

Lvi se dostali do takového laufu, že zapomínali za zadní vrátka. Toho se snažil využít Gřeš, který před Mazancem nalezl naprosto nekrytého Buriana. Hradecký gólman ale zůstal stát jako skála, která nemá trhliny. Hradec v závěru mocně tlačil a ze všech sil se snažil o vyrovnání, jenže v situaci šesti proti čtyřem, chvíli dokonce proti třem, na samém konci mu chyběla střelba a po porážce 3:4 odcházel z ledu poprvé v letošní přípravě s nulou na kontě.

zdroj: www.mountfieldhk.cz