Pozemkáři Slavia Hradec Králové na pohár do Vídně

Ve čtvrtek 12.5.2016 odjíždějí extraligoví pozemní hokejisté TJ Slavia Hradec Králové do Vídně, kde se budou jako zástupci ČR účastnit pohárové soutěže EuroHockey Club Challenge I organizované Evropskou hokejovou federací (EHF). Účast na tomto setkání předních evropských klubů si naše mužstvo vybojovalo díky 2. místu po základní části Extraligy mužů v soutěžním ročníku 2014/15, když před nimi skončil pouze současný mistr ČR – SK Slavia Praha.

Do pohárových bojů v rakouském hlavním městě, které začínají v pátek 13.5.2016, zasáhne celkem 8 družstev, která jsou rozdělena do dvou čtyřčlenných skupin, ve kterých si zahrají každý s každým. Na základě umístění v základní skupině se následně v pondělí odehrají rozhodující duely o celkové umístění. Každé družstvo tedy čeká velmi náročný program, ve kterém musí odehrát čtyři těžké zápasy ve čtyřech dnech.

Pozemkáři hradecké Slavie ještě ve čtvrtek, po příjezdu do Vídně, absolvují oficiální trénink. Jejich prvním soupeřem na turnaji bude v pátek od 15:15 tým Whitchurch HC z Walesu. Následovat bude utkání s portugalským týmem AD Lousada a základní skupinu zakončí hradečtí nedělním soubojem s pořádajícím klubem SV Arminen. Ve druhé skupině se o nasazení do zápasů o umístění střetnou týmy HC Vinnitsa (UKR), HAHK Mladost (CRO), Servette HC (SUI) a SC Stroitel Brest (BLR).

Pro hradecké pozemní hokejisty se jedná o vrcholnou akci tohoto soutěžního ročníku. Příprava před turnajem proběhla především v domácích podmínkách, k ladění formy pomohla i utkání Interligy, ve které se pravidelně střetávají s týmy ze Slovenska, Maďarska a Slovinska. Věříme, že tyto získané zkušenosti z mezinárodních zápasů naši muži zúročí i ve Vídni, kde budou reprezentovat nejenom ČR, ale také město Hradec Králové a Královéhradecký kraj, díky jejichž finanční podpoře mohou na tento turnaj vycestovat.

 

Přidej komentář jako první k "Pozemkáři Slavia Hradec Králové na pohár do Vídně"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*