První letošní výlov i večer plný strašidel v Jiráskových sadech

Loňský výlov rybníku Datlík | autor: mestske-lesy.cz

Halloweenské tvoření s dýněmi, veselá i trochu strašidelná procházka plná zábavných úkolů v parku, oblíbený výlov rybníka s možností nákupu čerstvých ryb, pohádky pro děti i sportovní utkání. Nejen to přinese prodloužený víkend v Hradci Králové. Aby vám žádná ze zajímavých akcí neunikla, začtěte se do naší tradiční pozvánky. Přinášíme vám v ní tipy na kulturní i sportovní akce, které zaujmou dospěláky i děti.

V Jiráskových sadech budou řádit strašidla

Strašidelný večer v Hradci Králové? Přesně takový se chystá pro všechny děti v neděli v Jiráskových sadech. Začíná už v 16:30 hodin a chybět tu nebude bílá paní, čarodějnice, hejkal ani vodník. „Připravili jsme pro vás osvětlený okruh dlouhý cca 600 metrů. Dětem budou na cestu svítit svíčky. Osm strašidel bude procházet, tancovat, skákat a celkově dovádět,“ popisují akce pořadatelé ze spolku Rodiče v akci a dodávají, že všechna strašidla budou přátelská, děti od nich navíc dostanou sladkou odměnu. Vstupenky lze zakoupit v předprodeji nainfo@rodicevakci.cz za 50 za dítě a 20 korun za dospělého nebo přímo na místě, kde za dětský lístek zaplatíte o 20 korun více. A co s sebou? Především dobrou náladu, masky a lampióny jsou vítány. Akce je vhodná pro děti od 2 do 8 let. Děti do 2 let mají vstup zdarma.

Dýňové tvoření pobaví děti i dospělé

Hallowen můžete oslavit také v o den dříve v kavárně Artyčok na třídě Karla IV. Tam pro všechny návštěvníky chystají speciální menu ve kterém nebude chybět horký nápoj a dýňová polévka a také tvoření s dýněmi. Zvány jsou jak celé rodiny, tak třeba i páry nebo jednotlivci. Za vstupenku na akci zaplatíte 250 korun, pokut dorazíte v masce tak o 50 korun méně.

Začínají výlovy, první je na řadě rybník Datlík

První letošní výlov je tady! Rybník Datlík vydá své šupinaté bohatství už tuto sobotu. „Kromě pohledu na výlov nabídne sobotní návštěva Datlíku také možnost koupě čerstvě ryby na místních sádkách. Lesníci veřejnosti nabídnou především kapry, ale i amury a ve velice omezené míře také dravce – štiky, candáty, případně sumce. Ceny zůstaly stejné jako vloni, takže kilo výběrového Hradeckého kapra přijde na 90 korun a kilogram kapra o hmotnosti do 2,5 kg bude stát o pět korun méně,“ slibují hradečtí lesníci. Výlov začíná už brzy ráno, ryby bude možné začít kupovat zhruba od 8 do 10 hodin.

Zdroj: .hradeckralove.cz

Přidej komentář jako první k "První letošní výlov i večer plný strašidel v Jiráskových sadech"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*