První představení před sezónou 2016 – 2017

Jedno české přísloví praví: „první vyhrání, z kapsy vyhání“. Pokud basketbalisté Královských sokolů, netající se ambicemi na postup do nejvyšší soutěže nechtěli urazit „paní Štěstěnu“, podařilo se jim to ve svém prvním vystoupení před začátkem sezony 2016 – 2017 dokonale. Kádr týmu doznal několika změn příchodem Ladislava Malého z Trutnova, Michala Honzáka z libereckých Kondorů. Z mladší věkové kategorie se zařadili do týmu dospělých František Žaba a Dominik Štěpán. Další posilou by měl být Jaroš, přes 210 cm měřící pivot.

Připravenost na sezónu v prvním utkání prověřili hráči BK Synthesia Pardubice, vedení zkušeným trenérem Dušanem Bohunickým. V českých sportovních kruzích se často používá výraz „šli jsme do utkání z plného tréninku“…ano šla, obě družstva. Mladíci z Pardubic (17 – 19 let) si rozhodně nebrali servítky a už vstup do utkání naznačil, že Královští sokoli mají jaksi unavená křídla a to sezóna ještě nezačala. První bod zaznamenali až ve 4.minutě za stavu 0:12 !!! Obraz utkání po celou dobu neměnný, pardubičtí lehce zakončují, domácí se na každý koš přímo „nadřou“, pokud není někdo úspěšný z trojkové vzdálenosti. Jednou jedinkrát se Královským sokolům podařilo dostat do vedení v utkání a to v 9. minutě poslední čtvrtiny – 71:70. Mladé naděje pardubického basketu se však nevzdaly a utkání dovedly k vítězství 71:73.

Kdo dal v tomto utkání kolik bodů není až tak důležité, podstatné je zjištění, že první prohra v nadcházející sezóně je důsledkem neuvěřitelného množství ztrát míčů a chyb při individuálních činnostech.

Hradecký celek je historicky poprvé zařazen do „české“ skupiny 1. ligy mužů, nikoliv do „moravské“, jak tomu bylo doposud. A soupeře ve skupině „A“ ligy bude mít velmi těžké. Lokomotiva Plzeň, Slavoj Litoměřice, GBA (Sparta Praha) – to vše jsou celky s ambicemi na postup do nejvyšší soutěže, dále Nymburk „B“, USK „B“, týmy, kde mladí hráči chtějí přesvědčit, že mají na zařazení do svých „áčkových“ týmů.

Popřejme společně Královským sokolům, ať se přísloví „první vyhrání z kapsy vyhání“ bezezbytku naplní a budou v dalším průběhu jak přípravy, tak v sezóně 2016/17 úspěšní.

autor: Pavel Rozsypal