Ryby od hradeckých lesníků se staly hitem léta

Nebývalý zájem zaznamenali královéhradečtí lesníci o pstruhy, které v nedávné době zařadili do své nabídky ryb. Týdně jich prodají kolem 50 kilogramů a zájem se stále stupňuje. Lesníci proto uvažují, že prodej čerstvých pstruhů na sádkách v hájovně u rybníka Datlík rozšíří o další nabídku dravých ryb. Kvůli tomu také chystají stavbu nových nádrží. Kromě ryb nabízejí hradecké městské lesy také luční med.

Na sádkách v hájovně u rybníku Datlík začaly Městské lesy Hradec Králové prodávat pstruhy až letos na jaře. Nabídku postupně rozšířili o koření na ryby, spouštějí systém věrnostních karet i dalších slevy. Teď se chystají i novinky v podobě rozšíření sortimentu o nové ryby.  „Chystáme rozšíření sortimentu o další druhy dravých ryb s nejkvalitnějším masem, například siveny nebo pstruhy lososovité. Postavíme pro ně na Datlíku další nádrže. Dravce zde chceme prodávat po celý rok, čímž doplníme tradiční celoroční prodej kaprů z našich rybníků,“ uvedl ředitel akciové společnosti Městské lesy Hradec Králové Milan Zerzán.

Společnost Městské lesy Hradec Králové zajišťuje celoroční prodej ryb vylovených z vlastních rybníků, probíhá každý čtvrtek od 14.00 do 18.00 nebo na objednávku v hájovně u rybníka Datlík. Pstruhy lesníci nakupují z kolowratských lesů, prodávají je za 155 korun za kilogram. Zakoupit si zde můžete také kapry, kteří do 2,5 kilogramů hmotnosti stojí 85 korun, výběroví 90 korun. „O odbyt čerstvých ryb nemají lesníci obavy. Kromě rostoucího zájmu veřejnosti budou ryby dodávat také do dřevěného objektu s občerstvením, který vzniká poblíž Svinar u lesního okruhu asfaltových lesních cest využívaných hojně cyklisty a bruslaři. Občerstvení by mohlo fungovat od konce léta a jeho provozovatel zde plánuje prodej grilovaných a uzených ryb právě od hradeckých lesníků,

Zájem o ryby z hradeckých lesů roste

uvedl tiskový mluvčí hradeckého magistrátu Martin Černý.

 

Přidej komentář jako první k "Ryby od hradeckých lesníků se staly hitem léta"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*