Šediváčkův long: dosud se přihlásilo přes sto musherů

Na lednový 21. ročník extrémního závodu psích spřežení Šediváčkův long na hřebenech Orlických hor se dosud přihlásila více než stovka musherů. Závod se uskuteční od 24. do 28. ledna, na závodníky čeká 240 kilometrů dlouhá trasa.

Na 24. ledna je naplánovaný zábavní program, přejímka přihlášených psích spřežení a slavnostní zahájení, musheři na start první, 65 kilometrů dlouhé etapy, vyrazí 25. ledna dopoledne. Ve čtvrtek čekají na závodníky dvě etapy, v pátek potom 55 kilometrů dlouhá etapa s přenocováním pod širým nebem. Poslední sobotní etapa bude měřit 35 kilometrů.

Závod Šediváčkův long čelil v posledních letech nepřízni počasí, loňský ročník ukončila obleva a závodníci absolvovali pouze první dvě etapy, třetí a čtvrtá byla kvůli nedostatku sněhu na trati zrušena. Na start letošního ročníku se postavilo 91 závodníků se psy a 12 jezdců na horských kolech. Nedostatek sněhu potrápil pořadatele závodu například i předloni, kdy museli musheři vyrazit na trať na tréninkových kárách. Loni byla trať kvůli nedostatku sněhu o 50 kilometrů zkrácena.

zdroj: www.tyden.cz

Přidej komentář jako první k "Šediváčkův long: dosud se přihlásilo přes sto musherů"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*