Sokol ZVU STROJÍRNY Hradec Králové – Kara Trutnov 67:56

V sobotu 30. ledna se v Hradci Králové odehrálo další východočeské derby v rámci nejvyšší basketbalové soutěže žen. Hala na Eliščině nábřeží, kterou zaplnil opět početný dav fanoušků obou táborů viděla pohledný ženský basketbal. V něm od začátku tahaly za delší část provazu domácí Lvice. Těm se dařilo velice kvalitní obranou udržet hostující hráčky na poločasových šestadvaceti bodech a do druhého poločasu si přenesly dvanáctibodové vedení. Hostující Kara však rozhodně nesložila zbraně a začala také z poctivé a velice důsledné obrany stahovat náskok Lvic. Nejblíže se domácím dostaly hostující hráčky na rozdíl tří bodů, blíže Lvice soupeřky nepustily. Když v závěrečné čtvrtině dva útoky Lvic zakončily trojkami Kateřina Zavázalová s Terezou Kuthanovou, o osudu utkání bylo rozhodnuto. Důležitým faktem byla výše rozdílu výhry, jelikož konečný stav utkání 67:56 a s ním spojený jedenáctibodový rozdíl znamená, že Lvice mají se svým soupeřem lepší vzájemnou bilanci a v případě rovnosti skončí v tabulce před ním.

Sokol ZVU STROJÍRNY Hradec KrálovéKara Trutnov

67:56

19:14 38:26 50:43

Body Lvice: Rosenbaumová Klára 12, Stará Michaela 12, Kuthanová Tereza 10, Zavázalová Kateřina 10, Effangová Pamela-Therese 8, Andělová Gabriela 5, Bura Josipa 4, Hartigová Michala 4, Křížová Kateřina 2

Body Trutnov: Fall Aminata 12, Ovsíková Andrea 12, Russell Jamie 12, Vondráčková Michaela 9, Cady Emily Ann 7, Milošev Milica 2, Pazderová Lenka 2

Diváci: 350

Sokol ZVU STROJÍRNY Hradec Králové: Rosenbaumová Klára, Stará Michaela, Kuthanová Tereza, Zavázalová Kateřina, Effangová Pamela-Therese, Andělová Gabriela, Bura Josipa, Hartigová Michala, Křížová Kateřina, Hrušková Anna, Kaňuková Michaela

Kara Trutnov: Fall Aminata, Ovsíková Andrea, Russell Jamie, Vondráčková Michaela, Cady Emily Ann, Milošev Milica, Pazderová Lenka, Nagyová Gabriela

[supsystic-gallery id=30 position=center]

Přidej komentář jako první k "Sokol ZVU STROJÍRNY Hradec Králové – Kara Trutnov 67:56"