SOKOLÍ ÚDER VE TŘETÍ ČTVRTINĚ

V Hradci Králově už by pomalu mohli uvažovat o jednom povýšení. Jen kouče Lubomíra Peterku napadl covid, nově instalovaný asistent Martin Sýkora zvládl na jedničku nyní už dvouzápasový záskok za zkušeného lodivoda a Sokoli po už čtvrtém vítězství v řadě, jejž dosáhli doma s Ústím (85-73), překlopili svou bilanci na pozitivních 10-9, čímž už si prakticky zajistili účast v nadstavbové skupině A1.  

Úvodní část patřila při trojkách 5 ku 1 útočně lépe doskakujícím hostům, jež vedl ohnivý guard Autrey. Ve druhé čtvrtině ale byli při ztrátách Autreyho o stupeň lepší domácí, tradičně chytře směřující pod koš. Právě odsud měli za stavu 41-40 po dvaceti minutách převahu 28-14 a dvojková bilance 20/16 jen těžko mohla být zářivější.

Sokoli pak rozhodli třetím dějstvím (25-15), v němž se v útoku chřadnoucí hosté propadli na 66-55 a z tohoto direktu se už nevzpamatovali.

Lídrem vítězů byl díky výkonu sezony křídelník Škranc (17+12 doskoků), následovali Sedmák (16), Pešakovič (15) a Peterka (13). Za Pandy (bez Davida, Maděry) odporovali Autrey (29+8 doskoků), Svejcar (12) a Pecka (10+7 doskoků). Domácí byli jasně lepší z pole (v procentech 54-37) a zpod koše (46-32), SLUNETA kontrovala z trojek (7-9) a útočných doskoků (6-16, body z nich 5-13).

Ondřej Peterka (forward Královští sokoli): „Navázali jsme na ty výkony, co jsme měli v posledních zápasech. I zápas v Pardubicích se nám povedl a dnes před domácím publikem jsme chtěli vyhrát, a to se nám povedlo. První poločas se tahal, bylo to vyrovnané. Ústí tam napadaly nějaké trojky, ale naštěstí v druhém poločase jsme na něj nastoupili a zvládli jsme to. Pak jsme si vytvořili nějaký bodový polštář, padly nám tam trojky a jsme rádi za vítězství.“ 

zdroj:CBF.cz