Střelecký koncert v Třebši znamenal výhru o 53 bodů nad Kolínem

6. kolo nadstavbové skupiny A2 – 16.3.2019

Kingspan Královští sokoli vs. BC Geosan Kolín – 124:71 (38:15, 64:43, 84:58)

Pokud jste včera zmeškali utkání Kingspan Královských sokolů v Třebši, přišli jste o střelecký koncert domácího týmu. Sokolům se podařilo v zápase zaznamenat rekord sezóny – 124 bodů a navíc zápas dotáhnout do vítězného konce. Do sestavy se nám konečně vrátil pivot Pavol Lošonský, který týmu vrátil potřebnou chuť a energii.

BC Geosan Kolín přijel pouze s 8 hráči, dlouhodobě se potýkají s marodkou – proto jsme museli do utkání vstoupit s maximální koncentrací a zodpovědností nenechat si nic utéct. A tak se přesně stalo. Už od první minuty jsme byli lepším týmem. Vše začal Peter Sedmák, který ze začátku trefil dvě trojky za sebou a Sokoli se dostali do vedení 10-2. Celkově v zápase trefil 5 trojek a dal dohromady 30 bodů! Poté se vedení týmu ujal „generál“ Pedja Stamenkovič a v první čtvrtině zaznamenal neuvěřitelných 8 asistencí. První část hry jsme zvítězili 38-15 a nehodlali jsme ulevit na tempu.

Do druhé čtvrtiny jsme vstoupili se stejnou energií. Je potřeba pochválit výkony hráčů z lavičky – Petra Andrese a Ondry Peterky, kteří předvedli skvělou práci na obranné polovině. Ondra navíc trefil 3 trojky a Sokoli se v poločase těšili 20-ti bodovému vedení.

Třetí čtvrtina už byla v režii Královských sokolů. Na Kolínských se podepsala únava, měli problém se dostat do dobrých pozic v útoku. Hodně jim to znepříjemňovala obrana Bryce Candy, který v poslední zápasech ukazuje, že patří mezi nejlepší obránce v týmu. V zápase získal 3 míče a 2x zblokoval soupeřovu střelu. Sokoli hráli velmi sympatický basketbal založený na týmové hře a rychlém posunu míče.

Do poslední čtvrtiny jsme měli téměř 30-ti bodový náskok, a proto mohl trenér Peterka pustit do zápasu i méně zkušené borce – Tobiáše Mikulu a Jana Mráze. Tobiáš dal o svojí přítomnosti na hřišti brzo znát, když zblokoval Vincentu Zollovi nájezd a začal tak rychlý protiútok, který neznamenal nic jiného než dva body pro domácí. Poté se Janui Mrázovi podařil nevídaný kousek, když proměnil střelu za tři body a navíc získal faul, který ho poslal na čáru trestného hodu. Honza tak zaznamenal 4 body během jedné akce. Tobiáš Mikula poté po asistenci Charlieho Marquardta zasmečoval svůj první koš v Kooperativa NBL. Po zaznění klaksonu se Kingspan Královští sokoli radovali z největší výhry v této sezóně.

Z Kolínského týmu je potřeba vyzvednout výkon Filipa Novotného a Davida Machače. Dohromady zaznamenali 31 bodů a představovali jedinou potenciální hrozbu pro Sokoly. Opět musíme poděkovat skvělým fanouškům, kterým se podařilo vytvořit úžasnou atmosféru a pomoci tak Sokolům k důležitému vítězství.

Sestava a body Kingspan Královských sokolů: Peter Sedmák 30 bodů + 10 doskoků (5trojek), Bryce Canda 19 bodů, Pavol Lošonský 14 bodů + 9 doskoků, Pedja Stamenkovič 11 bodů + 13 asistencí + 7 doskoků, Ondřej Peterka 11 bodů, Martin Kolář 9 bodů, Jan Mráz, Petr Andres a Charles Marquardt každý po 8 bodech, Tomáš Mahler 4 body a Tobiáš Mikula 2 body.