Táborsko konečně poraženo! Votroci přezimují na čtvrtém místě

zdroj: FCHK.cz

V 16. kole Fotbalové národní ligy zavítal do Hradce Králové celek FC MAS Táborska. Trenéři Frimmel s Pilným se odhodlali k jedné změně oproti minulému utkání, místo Pázlera nastoupil Petr Schwarz a na hrot se postavil Pavel Černý.
První velkou šanci utkání měli hosté, když se individuálním sólem předvedl africký útočník Traore, který vybídl k zakončení Džafiče. Na poslední chvíli však skvěle zasáhl Plašil a míč dopravil do bezpečí. Ve 24. minutě poslal Jirka Janoušek z pravé strany přesný centr na Zorvana, jenže už mohl pálit, ale nakonec si míč zpracovával tak dlouho, než o něj přišel.
Votroci však začali přitápět pod kotlem a další možnosti na sebe nenechaly dlouho čekat. Velmi aktivní byl Adam Vlkanova, který nejprve z dobrého postavení pálil nad a o chvilku později po vybídnutí od Schwarze přestřelil. V případě Adama však nakonec zapůsobilo pořekadlo do třetice všeho dobrého, protože ve 37. minutě se již „Vlčák“ radoval z úvodní branky střetnutí. Tomáš Malinský našel volného právě Vlkanovu a jeho střelu sice brankář Toma vyrazil, ale kulatý nesmysl už stejně přešel brankovou čáru, 1:0.
Hradec mohl do konce poločasu přidat ještě další branku, zahrával několik rohových kopů a především samostatný únik Adama Vlkanovy byl hodně nadějný, ale jednadvacetiletý záložník volil nahrávku na Černého, kterou obrana Táborska v pohodě pokryla.
V úvodu druhé pětačtyřicetiminutovky aktivita Votroků nepolevovala. Hezkou střelou se prezentoval Tomáš Malinský, ovšem brankář Toma byl na svém místě a druhou branku ve své síti nepřipustil. V 58. minutě se blýskl opět gólman Toma, když na poslední chvíli vyškrábl povedenou hlavičku kapitána Krmaše. Hradec tlačil, chtěl přidat pojišťující branku. K tomu měla blízko střela Malinského, jež minula hostující branku o pouhé centimetry.
Hradečtí se v závěru již zaměřili na přesnou rozehrávku a do útoku se dostávali jen z rychlých protiútoků. Hezký fotbalový moment viděla necelá tisícovka diváků po ose Malinský, Zorvan, když posledně jmenovaný v další velké šanci nemířil přesně. V 89. minutě mohl definitivně rozhodnou po rychlém brejku Malinský, ale úplně sám před bránou nedostal míč za záda Tomy. Festival zahozených šancí uzavřel na konci Pavel Černý, který ve skluzu netrefil úplně prázdnou bránu.
Hradec Králové tak po dlouhé době konečně poráží mužstvo Táborska a zisk tří bodů znamená, že v tabulce Fotbalové národní ligy přezimuje na čtvrté pozici.
FC Hradec Králové – FC MAS Táborsko 1:0 (1:0)
Branky: 37. Vlkanova. Rozhodčí: Berka – Štěrba, Boček. ŽK: 28. Schwarz, 60. Zorvan – 59. Hanzlík. Počet diváků: 996.
Sestavy: FC Hradec Králové: Ottmar – Holeš, Krmaš, Nosek, Plašil – Janoušek (89. Chleboun), Schwarz (79. Mareš) – Vlkanova (82. Trubač), Zorvan, Malinský – Černý.
FC MAS Táborsko: Toma – Cíferský, Mráz, Hanzlík, Sladký – Ciku (63. , Šiml, Javorek, Presl (55. Nešický) Traore (46. Slepička) – Džafič.
[supsystic-gallery id=16 position=center]

Přidej komentář jako první k "Táborsko konečně poraženo! Votroci přezimují na čtvrtém místě"