Tekla krev a praskaly kosti

 

Druhé kolo nadstavby 1. ligy mužů nabídlo sokolské derby. Královští sokoli Hradec králové hostili na třebešské palubovce Sokol pražský. V utkání dravců by se dalo očekávat létající peří, ale skutečně tekla krev a praskaly kosti. Velký podíl na tom nepochybně mají rozhodčí utkání, Štěpán Pokorný a Veronika Vávrová. Jejich rozhodování bylo tím jediným, co rozhodně nemělo úroveň dané soutěže. Zanedbatelné kontakty posuzovali jako nedovolené, souboje na hranici řecko-římského zápasu nechávali s ironickým úsměvem bez jediného povšimnutí. Výsledek? Naražená žebra Libora Švandrlíka, krvavé šrámy na rameně Petera Majeríka a jeho zlomený nadočnicový oblouk !!! po zákroku Jiřího Brůhy na konci první poloviny utkání, který jak jinak, rozhodčí přešli bez povšimnutí. Peter Majerík utkání se sebezapřením dohrál a patřil k oporám, zlomeninu prokázalo následné vyšetření v nemocnici a jeho nucenou absenci minimálně jeden měsíc.

Královští sokoli zvítězili po čtvrtinách 21:19, 45:39, 63:49 konečným výsledkem 79:62 a upevnili si tak 1. příčku tabulky. Otázka zní…stojí body za zdraví hráčů? ČBF by se měla zamyslet nad delegací rozhodčích, kteří jsou v každém utkání hodnoceni komisařem. Ale,…rozhodčí, kteří pískají nejvyšší soutěže se nemají čeho obávat. Jejich hodnocení z nižší soutěže, než kterou píská, se totiž do celkového hodnocení nepočítá a to je skutečnost, která je nikterak nemotivuje k poctivému výkonu na hřišti. Přijede si tak pouze pro svoji odměnu za utkání a jeho výkon je tomu odpovídající. Neplatí to samozřejmě paušálně na všechny. Příkladem může být výkon rozhodčích Marka Vondráčka a Michala Scholze při utkání juniorské extraligy před 14ti dny, kde oba předvedli excelentní výkon v obou víkendových utkáních a bez přítomnosti komisaře.

Sestava a body: Tomáš Macela 23 (4x za 3 body), 8 doskoků, 6 asistencí, Peter Majerík 14, 10 doskoků (double-double), Tomáš Kiršbaum 12 (2x za 3), Samuel Fajfr 11 (3x za 3), David Šírek 9b + 10 doskoků, Libor Švandrlík a Tomáš Mahler po 5 bodech, Luboš Lachman, Vojtěch Šindelář a Vladimír Tomáš 0b.

Hosté: Filip Kroutil a Jiří Brůha 12b, Yannick Habily 10, Jan Štěpánek 9.

Trojky 11:3, fauly 18:21 (1. poločas 12:9, druhý 6:12 – nějak se poměr faulů po neodpískaném zákroku na Petera Majeríka v závěru 1. poloviny otočil), doskoky 46:40, asistence 16:11.

Trenér Peterka: “ Dnes budu velmi stručný. Utkání se Sokolem pražským patří vždy k těm tvrdším, ale dnes to bylo často na hranici. Kdo by měl tuto hranici stanovit víme všichni, k tomu se nebudu ani vyjadřovat. Jsem rád za výhru, ale ztratili jsme jednoho z pivotů na delší dobu, z toho samozřejmě radost mít nemůžu. Čekají nás další těžká utkání a Peter Majerík bude pod košem chybět. Děkuji celému týmu za bojovnost, děkuji hráčům za to, že se ve vypjatých momentech nenechali vyprovokovat k oplácení a koncentrovaně na svůj výkon dokončili toto utkání.“

Tabulka nadstavbová skupina „C“ 1. – 6. místo
1. Královští sokoli 6 6 0 514:405 12
2. Sokol pražský 6 4 2 410:421 10
3. BK Opava „B“ 6 3 3 450:485 9

 

Autor: Pavel Rozsypal

.

[supsystic-gallery id=42 position=center]

Přidej komentář jako první k "Tekla krev a praskaly kosti"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*