Těsná prohra bere Češkám naději

Hradec Králové dnes viděl na evropském šampionátu drama mezi Českou republikou a Maďarskem. Pro oba týmy to byl při vývoji ve skupině zápas „buď a nebo“. I tak ale předvedly fanouškům oba celky atraktivní podívanou.

Češky se celou letošní sezonu trápí se začátky zápasu. Ani tentokrát nebyly v úvodních pasážích lepším týmem, ale na menší nástup soupeřek dokázaly včas zareagovat a nepustily je do výraznějšího náskoku. Oproti včerejšku z týmu spadla nervozita ze zápasu před domácím publikem, hráčky zlepšily střelbu a ke konci prvního poločasu získaly mírný náskok. Škoda jen, že vždy když mohly odskočit z dosahu jediné střely, trefily Maďarky trojku a vyrovnaly.

Zaplněná hala ale hnala domácí basketbalistky kupředu a nenechala je vypustit žádný ze soubojů. Královéhradecký zimák dokonce několikrát obkroužila mexická vlna. Škoda kumulace několika menších chyb v závěru druhé desetiminutovky, která stála Češky poločasové vedení.

Nástup do druhé půle se českým basketbalistkám vydařil. Získaly své zatím nejvyšší vedení na domácím turnaji. Jenže pak si vzala slovo Nora Nagy-Bujdoso. Dokázala zakončovat za tři body i po hře jedna na jedna. Za pomoci rozehrávačky Vandersloot prakticky sama otočila vývoj utkání.

Lvice se ještě dvakrát dokázaly dostat z kritické situace, kdy ztrácely sedm bodů. V rozhodující okamžik ale dokázaly Maďarky zareagovat. V závěrečných vteřinách navíc českým basketbalistkám chyběly fauly, a tak než dostaly soupeřky na čáru trestného hodu, utekly drahocenné vteřiny.

I v této chvíli Maďarky obstály a získaly již nedostižný náskok. Pro domácí tým to znamená jediné – pondělní zápas se Španělskem pro něj bude loučením s celým šampionátem. Nic na tom nezmění ani fakt, že Češky dnes odehrály svůj nejlepší zápas v letoším létě.

Česká republika – Maďarsko 70:74 (20:24; 38:38; 50:55)

Hanušová 17, Vaughn a Kat. Elhotová po 14, Burgrová a Vyoralová po 9, Záplatová 4, Kar. Elhotová 2, Kulichová 1, Stejskalová 0 – Nagy Bujdoso 21, Fegyverneky 20, Vandersloot 10

TH: 17/10 – 14/12

Trojky: 4 – 8

Doskoky: 38 – 35

Zisky: 5 – 4

Ztráty: 13 – 12

Asistence: 18 – 21

Fauly: 21 – 21

 

zdroj:www.cbf.cz

Přidej komentář jako první k "Těsná prohra bere Češkám naději"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*