Těžce vydřené body

První zápas hradeckým nevyšel podle představ, a proto se chtěli předvést v plné síle před domácím publikem.

Beroun nepřijel v nejsilnější sestavě. Oproti tomu Slavia hlásila několik návratů na hřiště v čele s kapitánem Heiningerem, proto mělo jít o jednoznačnou záležitost. Přesto se do brankoviště poprvé probojovali hosté. Domácí působili ospale, a když k tomu přičteme několik hloupých ztrát míče, mohla být Slávia ráda, že první poločas vyhrála a neudělala si před domácím publikem ostudu.

Až na několik tvrdých střetů na středu hřiště neviděli diváci žádné půvabné rugby league. V druhém poločase sice domácí ze začátku trochu přidali na tempu, což vyústilo v několik položení, ale Beroun stále stihl držet krok a za celý zápas nedovolil Hradeckým výrazně odskočit. Konečný výsled 38:24 pro Slávii, tak není nic, s čím by byl ambiciózní tým spokojený.

Trenér měl po zápase ke spokojenosti daleko: „Dnes hráčům chyběl zápal pro hru. Z části za to můžou časté rotace v sestavě, kdy jsem se snažil každému hráči dát dostatek prostoru na hřišti, což nejspíše způsobilo, že někteří byli trochu otrávení množstvím střídání. Přesto budeme muset zapracovat na přístupu a agresivitě v obraně. Nemůžeme spoléhat, že zápas ubrání tři až čtyři hráči.“