Těžká dřina na „Moravském poli“

SKB Zlín  :  Královští sokoli         72 : 77   (20:22, 45:44, 61:60)

Ve druhém kole nadstavby prověřil tým Královských sokolů na své palubovce nejlepší celek základní části, skupiny „B“, SKB Zlín. Celek vedený trenérem Kotalou si k radosti všech hradeckých příznivců připsal druhou porážku a Královští sokoli jdou do čela tabulky.

Sestava a body: Libor Švandrlík 15 (2x za 3b), Ondřej Peterka, Tomáš Kiršbaum a David Šírek po 12 bodech (David 1 x za 3 body a 8 doskoků), Sam Faifr 11 (1 x za 3b), Petr Andres 6 bodů (1 x za 3b), Ladislav Malý 5 (1 x za 3b), Michal Honzák 4 body, Tomáš Mahler bez bodového zápisu.

Trojky v utkání 4 : 6, doskoky celkem: 37 : 29, fauly 19 : 22

Velmi důležité utkání pro Královské sokoly, ale i pro celek SKB Zlín, který vstupoval do nadstavby bez porážky. Po druhém kole má na svém kontě dvě (Basketball Nymburk „B“). Přestože Zlín nastoupil v nejlepší možné sestavě, tedy i s posilami z Brna, Královští sokoli nejeli přes celou republiku na víkend, ale pro vítězství. První čtvrtinu ovládl hradecký celek (20:22), v poločasové přestávce se z průběžného vedení radovali domácí (45:44), stejně tak i před začátkem posledního dějství (61:60). Jak uvedl trenér Lubomír Peterka po utkání, kontrolovanou koncovkou dovedli Sokoli utkání k vítěznému konci po velmi dobrém, kolektivním výkonu. Vítězství na palubovce Zlína je o to cennější, že ve druhé polovině nemohla zasáhnout do hry jedna z největších opor Sokolů – Ondřej Peterka (podvrtnutý kotník). Na hřišti jej tentokrát plně zastoupil především Libor Švandrlík a Tomáš Kiršbaum. Utkání se odehrálo ve skvělé divácké kulise a souboj předních celků 1. ligy mužů sledovaly tři stovky diváků. Ale jak uvedl trenér Peterka, rozhodující byl zodpovědný, kolektivní výkon od všech hráčů.

Z celku SKB Zlín se podle očekávání nejvíce prosadila dvojice Jaroslav Prášil 14 bodů a Marián Hrabovský 19 bodů (2x za 3b), který přidal také jedenáct doskoků a jako jediný si v utkání připsal ceněný double-double.

Nejen pro zlínské publikum byl výsledek utkání zklamáním, podle informací ze zlínského „zákulisí“ se na utkání družstvo pečlivě připravovalo, nicméně radost byla odvezena do Hradce Králové. Královští sokoli jdou do čela tabulky nadstavbové části C a jako jediný celek má na svém kontě pouze jednu prohru, kterou si přinesl do dalších bojů ze základní části. Už příští týden čeká další těžká zkouška, celek BK Opava „B“.

 

„Dvě prohry basketbalistů Zlína ve finálové části.

Ani ve druhém utkání finálové skupiny I. basketbalové ligy o postup do nejvyšší soutěže, se hráčům SKB Zlín nedařilo. Na domácí palubovce přivítali hráče Hradce Králové a rozhodně se bylo na co dívat. Tři stovky diváků hnali svěřence trenéra Kotaly k vítězné koncovce, avšak absence zraněného Nehody byla v konečném účtování více než citelná. V napínavém zápase byli šťastnější Hradečtí po výsledku 72:77.“

K dispozici máme i prvotní reakci na utkání, včetně fotogalerie zlínského klubu, autor text a foto: Milan Mikšík

autor: Pavel Rozsypal

Přidej komentář jako první k "Těžká dřina na „Moravském poli“"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*