TĚŽKÁ PRVNÍ ZKOUŠKA

K úvodnímu zápasu své premiérové sezóny vyrazili Draci do Liberce. Proti nim stáli zkušení Titáni, kteří ještě v loňské sezóně bojovali ve 2.lize a své kvality hodlali potvrdit i letos, byť o jednu soutěž níž.

Hradečtí absolvovali týden před zápasem mini soustředění s brněnskými Sígrs, kde bohužel přišli o tři starting hráče. Tato skutečnost výrazně zamíchala zápasovou soupiskou a někteří hráči se ze svých standartních pozic přesunuli na jiné, nebo hráli dokonce oběma směry.
Samotný úvod zápasu Drakům vyšel. Několik rychlých běhových pokusů a zisk prvních downů vypadal slibně. Pak se ale jeden z nejzkušenějších hráčů Hradce dopustil fumblu a bylo po nadějích. Tým tak držela především obrana, která během prvního poločasu zvládala udržet tempo stupňujícího se tlaku Titánů pouze se ztrátou sedmi bodů. Ke smůle hostí ale situaci neustál útok, který těsně před koncem poločasu daroval míč po dalším ze série fumblů soupeři a ten jej bez problémů donesl přímo do endzóny Dragons. Do šaten se šlo za stavu 13:0 pro domácí a ještě stále nebylo nic rozhodnuto.

Po přestávce však přišla studená sprcha hned v úvodu poločasu. Skvěle rozehraný útok Liberce se dostal až na 7y linii hostí, odkud se running back Filip Jelínek nemýlil. Následovala řada nepřesností, která vyústila v zachycený  interception domácího Jana Pěničky, který míč na krátkou vzdálenost dopravil do endzóny soupeře a v Liberci se mohlo začít pomalu slavit. Stav 26:0 byl pro tým z východočeské metropole neřešitelným oříškem, ačkoliv se stále snažil zaznamenat alespoň čestné body ve výsledkové listině. Titáni přidali do konce třetí části ještě jeden touchdown po 3y běhu skvěle hrajícího Filipa Jelínka a skóre se přehouplo přes hranici třiceti bodů. Když v průhěhu čtvrté čtvrtiny donesl opět Jan Pěnička do endzóny 47y punt return, zlomilo to odpor hostů definitivně a ti již pouze zápas dohráli.

Liberec tak před necelou třístovkou diváků po počáteční nervozitě nedovolil žádné překvapení a nováčka soutěže suverénně přehrál. Pro Hradec může být útěchou, že i přes řadu chyb a nepřesností nezanechal na severu špatný dojem a může se nyní několik týdnů připravovat na první domácí střetnutí, kdy na svém trávníku přivítá 29.4. Trutnov Rangers.

Přidej komentář jako první k "TĚŽKÁ PRVNÍ ZKOUŠKA"