Titulem 1. ligy se pyšní Královští sokoli

Velmi důstojného soupeře pokořili Královští sokoli ve finálovém utkání 1. ligy mužů sezóny 2016-2017. Po čtvrtinách 22:16, 48:42, 83:67 vítězí nad Basketballem Nymburk „B“. Domácí vstoupili do utkání velmi nervózně a hned na začátku prohrávali s „mladými puškami“ z Nymburka 0:7. Trpělivou hrou dotáhli úvodní rozdíl a na konci čtvrtiny již vedli o 6 bodů. Stejný rozdíl tkvěl na ukazateli skóre i v polovině utkání. Zdálo se, že třetí čtvrtina bude rozhodujícím elementem finálového klání. Do poslední části si přinesli Královští sokoli náskok 16 bodů. Mladíci z Nymburka se, stejně jako v semifinále s Litoměřicemi, nehodlali vzdát a velmi dobrou obranou a především zásluhou trojice Matěj Svoboda, Teo Dlugoš a Luboš Stegbauer postupně ukrajovali z náskoku sokolů. Ti však měli ve svém středu Ondru Peterku, který se v rozhodujících chvílích nebál vzít odpovědnost na svá bedra. Královští sokoli uhájili vedení a po výsledku 97:91 se právem radují z trofeje 1. ligy. Potvrdilo se, v čem je síla Královských sokolů. Kolektivní výkon i když výkon Ondry Peterky přece jen převyšoval ostatní spoluhráče. V utkání zaznamenal 32 bodů. Sokoli nastříleli v utkání 12 trojek na kterých se podílelo 7 hráčů. Ke zmíněným 32 bodům Ondřeje Peterky (3x za 3b) přidal David Šírek 15 bodů (1x za 3b), Sam Faifr 10 bodů (2x za 3b), Peter Majerík 9 (+ 8 doskoků), Tomáš Kiršbaum 8 (1x za 3b), Ladislav Malý 8 bodů (2x za 3b), Libor Švandrlík 6 (2x3b), Michal Honzák 6, Petr Andres 3 (trojka). Do utkání nezasáhl František Žaba a Luboš Lachman.

V nymburském týmu excelovala trojice Svoboda, Stegbauer, Dlugoš. Tato trojka dokázala nastřílet dohromady 78 bodů. Matěj Svoboda 40, Luboš Stegbauer 20 a přidal 10 doskoků a zapsal double-double. „DD“ si na své konto přidal třetí člen hvězdného trojlístku, Theodor Dlugoš. 18 bodů a 10 asistencí. Zbývajících 13 bodů si rozdělila dvojice Filip Novotný (6) a Martin Kolář (7).

Finálové utkání bylo důstojnou tečkou za sezónou 1. ligy, což ocenila velmi slušně zaplněná hala. Závěrečný duel zpestřilo působivé vystoupení dívek A-teamu Jany Koláčkové a dodalo vyvrcholení sezóny slavnostní ráz. Martin Jakeš, sportovní ředitel 1. ligy mohl předat kapitánu Královských sokolů pohár za vítězství v tomto ročníku. Po výkonech za celou sezónu je ve správných rukou.

V utkání o 3. místo zvítězil Slavoj BK Litoměřice nad Lokomotivou Plzeň 93:81. Zajistil si tak možnost účasti v baráži o KNBL. Podle vyjádření činovníků klubu se ale baráže nezúčastní. Ta proběhne v režiji dvou účastníků, Královských sokolů a Orlů Prostějov.

autor: Pavel Rozsypal

Přidej komentář jako první k "Titulem 1. ligy se pyšní Královští sokoli"