TJ CENTROPEN DAČICE – FbC INNEBANDYTOS HRADEC KRÁLOVÉ 5:4

Bandité si v prvních dvou hracích kolech připsali všech 6 bodů s celkovým skóre 30:11. Dalo se čekat, že kvalitní výkon předvedou borci z Hradce Králové i v následujícím hracím kole, které se odehrálo na palubovce TJ Centropen Dačice a FK Slovan Jindřichův Hradec. Dačice jsou neoblíbeným soupeřem FbC, v minulé sezóně dokázali Bandité vybojovat pouhý bod za prohru 3:4 v prodloužení, v druhém společném duelu prohráli poměrem 3:6.

Dačice, pořádající zápas v hale v Dolní Cerekvi, vstoupily do zápasu aktivně, hned několik jejich ran likvidoval Martin Kočí.  Hostující celek znaven cestou a pozdním začátkem utkání se rozjížděl pomaleji, když už se ale rozjel, Lukáš Vacuška držel dobrými zákroky domácí tým. Nesnesitelná zima v hale dala základy rychlému zápasu, plnému akcí a svižných kombinací. Jako první otevřela gólový účet zápasu druhá lajna hradeckých, Michal Skrovný našel povedeným krosem volného Adama Ježka, který jen přiťukl Filipu Huškovi na střed a ten se rychlou otočkou a následnou přesnou střelou nemýlil a rozveselil tak hostující lavičku.

Obraz hry se ale nezměnil, oba celky si vytvářely šance, proti ale byli oba brankáři popřípadě nepřesnost v zakončení. Na 1:1 vyrovnal kapitán domácích Radovan Kubek, který rychlou střelou ze zápěstí nedal Kočímu šanci. Do konce první třetiny se stav nezměnil, nicméně dal se očekávat aktivní nástup obou družstev do prostřední pasáže.

A tak se i opravdu stalo, Innebandytos vstoupili do třetiny lépe, 47 sekund po úvodním buly našel přesnou přihrávkou Jan Linhart nabíhajícího Tomáše Pokorného, který navrátil Královéhradeckým vedení.  Dačice ale předvedly velmi bojovný výkon a začaly bušit na dveře Kočího, který odolával, na střely Holečka a Procházky už ale reagovat nedokázal a domácí tým tak otočil v polovině zápasu skóre na vlastní stranu – 3:2.

Domácí Gellner se provinil sekáním a nabídl jedinečnou příležitost hotujícím vyrovnat. Přesilovková formace si ale nevedla dobře a domácí tento tlak bez úhony ustáli, navíc minutu po návratu Gellnera zvýšil na 4:2 pro Dačice svým druhým gólem v zápase Holeček. Bandité se ale nezalekli nepříznivého skóre, nejkrásnější akci zápasu, která by si zasloužila nominaci do zlaté helmy, předvedl kapitán Michal Skrovný společně s mladíkem Filipem Huškem, kteří rychlými nahrávkami rozebrali domácí obranu, do prázdné branky zakončoval prvně jmenovaný – 4:3. Přetahovanou na hřišti nezvládl Kubek, který poznamenal Ježkovu hůl zásekem a nabídl další příležitost na vyrovnání stavu zápasu.

Část výhody o jednoho muže více v poli si Bandité přenesli i do poslední části duelu, doufajíc v dorovnání nepříznivého vývoje zápasu. Ani tato početní výhoda nebyla využita, klasické sportovní pravidlo „nedáš – dostaneš“ bylo opět potvrzeno, v čase 48:33 zvýšil na 5:3 přesnou a tvrdou střelou na přední tyč kapitán Kubek. Hra se rozkouskovala častým přerušováním hry za drobné přestupky a osobní souboje u mantinelů, dvouminutový trest si vysloužil Štěpán Raiter, který nedovoleně blokoval hůl jednoho z jednoho z domácích.

Oslabení přečkali Bandité bez ztráty kytičky a mohli se mocně nadechovat ke hře bez brankáře a dohnání ztráty dvou branek.  Šestice hráčů ve složení – Lehký, Linhart, Pokorný, Ježek a bratři Raiterové se nemilosrdně vrhala do výpadů v útočné třetině, jejich tlak přinesl ovoce, když Jan Linhart našel přesnou přihrávkou volného Tomáše Pokorného, na kterého koukala jen opuštěná branka, do které nebyl problém umístit balonek. 5:4.

Dvě minuty do konce utkání byly pro domácí pekelné, Bandité se v šesti hráčích srdnatě drali za vyrovnáním, proti byl ale vynikající gólman Vacouška, který nedopustil drama a i díky jeho výkonu dokázaly Dačice porazit favorizovaný Hradec Králové poměrem 5:4.

Sestava: Kočí (Žižka) – Raiter Š., Pokorný – Raiter M., Chmela – Linhart, Lehký , Kučera – Skrovný „C“, Hušek,Ježek.

Kanadské bodování:

Pokorný (2+0); Hušek (1+1); Linhart (0+2); Skrovný (1+0); Ježek (0+1)

zdroj: Eliška Kučová

Přidej komentář jako první k "TJ CENTROPEN DAČICE – FbC INNEBANDYTOS HRADEC KRÁLOVÉ 5:4"