Toulcákem“ zněla bretonština

Příjemný večer prožili návštěvníci Toulcových prázdninových pátků v Litomyšli při koncertě skupiny Bran.  Slovo bran znamená v bretonštině havran a v keltských legendách je havran uváděn jako posel zpráv. Kapela Bran, to je hudba vycházející ze starých bretaňských lidových motivů, dávných tanců a zpěvů moře.

Prostřednictvím bretonštiny a francouzštiny Bran navazuje na tuto tradici sdílení a výměny. Posel, který přiletěl s větrem z Awen, nezná hranic a právě mezi zemí a mořem kapela hledá svou inspiraci.

Jednotlivé hudební nástroje, osobitě zpracované tradiční motivy spolu s různými hudebními vlivy a původem každého člena vytvářejí zvláštní barevnost, kterou je Bran originální. Bran se orientuje zejména na hudbu k tradičnímu tanci a na písně moře. Skupina nabízí široký repertoár, který čerpá jak ze skladeb jednotlivých muzikantů, tak z tradičních melodií.

V posledních letech skupina vystupovala kromě České republiky a Francie také na mnoha evropských scénách. Více než osm set koncertů a šesti vydaných alb svědčí o kusu cesty, který kapela díky podpoře svých fanoušků již urazila.

www kapely: http://branband.cz/

více o Toulovcových prázdninových pátcích 2016: http://www.litomysl.cz/?lang=cz&co=kalendar_akci&akce=detail&id=1446124536172

IBK

« 1 z 2 »

Přidej komentář jako první k "Toulcákem“ zněla bretonština"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*