Trojkový koncert Libora Švandrlíka

 

V předposledním kole základní části 1. Ligy mužů zavítali do Polabí Hanáci z Olomouce, 3. celek tabulky ve skupině „B“. Vítězství 88:62 se nerodilo lehce, jak po zápase komentoval trenér Peterka. Olomoučtí mladíci, podporovaní zkušeným Jakubem Sedlákem vzdorovali až do třetí čtvrtiny, kdy se domácím podařilo odskočit ve skóre bez toho, aby soupeř opět dotáhl.

Výborný výkon předvedl Libor Švandrlík, jeho 5 trojek je i klubovým rekordem na jednoho hráče v utkání. Celkově zaznamenal 22 bodů a stal se nejlepším střelcem domácích i celého utkání. Zlepšený výkon předvedl také Peter Majerík, připsal si za 16 bodů a 12 doskoků ceněný double-double. Stejného ocenění dosáhl také Radovan Kouřil, jen s tím rozdílem, že k 15 bodům (3x za 3 body) přidal 12 asistencí a to takových, že rozehřály i ledové publikum v hale. Pohledné byly jako vždy i finální nahrávky Davida Šírka v počtu 6 a k tomu 13 bodů, 9 bodů Tomáš Mahler (6 doskoků), Tomáš Kiršbaum (nastoupil po nemoci bez týdenního tréninku) 6 bodů, Luboš Lachman 5 bodů, Vojtěch Šindelář 2 body. Do utkání nemohl zasáhnout Tomáš Macela z důvodu čerstvé tržné rány na hlavě.

V celku Basketbal Olomouc bodově kraloval Jakub Sedlák – 18 bodů + 11doskoků (DD), Valentino Pavlovič 14 bodů a 13 bodů autora jediných dvou úspěšných trojek hostí Filipa Pekárka.

Soupeři z Olomouce jsme „nasázeli“ celkem 11 trojek a na výsledku se jistě podílel další ze statistických údajů – doskok pod oběma koši v poměru 46:33.

Trenér Peterka: “Vítězství se nerodilo lehce, dokázali jsme si v průběhu utkání několikrát vytvořit solidní náskok, ale Hanáci vždy dotáhli. Utkání se definitivně v náš prospěch začalo vyvíjet až ve druhé polovině 3. čtvrtiny, kdy už možná šestici hostí začaly také docházet fyzické síly. Nedělám to často, abych vyzdvihoval výkony jednotlivých hráčů, ale 5 trojek v jednom utkání, z ruky jednoho hráče, tak často nepadne, jako se to povedlo Liboru Švandrlíkovi. Velmi dobrou práci odvedla také dvojice Radovan Kouřil a David Šírek, z jejich asistencí profitovali další hráči. Potěšil mě i zlepšený výkon Petera Majeríka. Jsme v předposledním kole základní části, teď je před námi nejdůležitější část sezóny, nadstavba a play-off. Předpokládám, že poslední kolo již nezmění pořadí v naší skupině, pro nás je důležité, že při postupu do první části nadstavby (postupují první 3 z každé skupiny) půjdeme se započítatelnými výsledky s Opavou „B“ a Olomoucí. V obou případech je naše bilance pozitivní 2:0. Příští týden nás ještě čeká zlepšující se Havířov a v součtu s náročným cestováním na druhý konec republiky to určitě nebude snadné utkání. Jeho výsledek naše první místo ve skupině sice neohrozí, ale v každém případě uděláme vše, abychom potvrdili i v Havířově roli favorita.“

Pavel Rozsypal

[supsystic-gallery id=29 position=center]

Přidej komentář jako první k "Trojkový koncert Libora Švandrlíka"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*