Královští sokoli vs. SLUNETA Ústí nad Labem

85:84

Tisková konference po utkání

Statistiky zápasu

Již pod taktovkou Pedji Stamenkoviče, vedli Sokoli téměř celé utkání. Ve 3. čtvrtině dokonce o 18 bodů! Pak ale ústecký Lamb Autrey (celkem 27 bodů) zavelel k velkému stahování, které vedlo k otočení skóre půl minuty před koncem (79:83). Královští sokoli však zachovali chladnou hlavu a Nemanja Barac košem s faulem, 19 vteřin před koncem, zařídil vítězství! Královští sokoli tak obsazují průběžné první místo ve skupině A2 .

Královští sokoli, stále v úzké rotaci bez Lošonského a Šouly, ale již se Stamenkovičem, vlétli do utkání s velkou energiíí a chutí po vítězství. Již po čtyřech minutách zápasu tak vedli dvojciferným rozdílem (15:5). Ústecký tým byl naopak jakoby zaražený náporem sokolů. V druhé polovině čtvrtiny se však probudili a ztrátu mírně zredukovali na 20:13. Druhou periodu utkání nastartoval hostující Hanes a dvěma rychlými koši přiblížil pandy na dostřel (22:18). Královští sokoli si však pomohli trojkami (Barac, Halada, Peterka), aby opět odskočili. Stav po prvním poločase 42:31.

Druhou půli zápasu odstartoval Peterka trojkou a Královští sokoli pokračovali ve spanilé jízdě. Svůj náskok dále navyšovali až na rozdíl 18 bodů (po 24 minutách zápasu 54:36). Ale pak začal úřadovat Lamb Autrey, generál Slunety. A totálně rozhodil naši obranu. Obzvlášť, když Barac laboroval s příliš mnoho fauly (4). Autrey svými devíti body, za pouhé dvě minuty, stáhl ztrátu Ústí opět do hratelného kontaktu (56:47). To nastartovalo jeho spoluhráče a záhy bylo Ústí opět ve hře. Minutu před koncem čtvrtiny 61:55. Sokoly však uklidnil Sedmák svými pěti body. Stav po 3/4 zápasu 66:55.

Ale Ústí již bylo nastartováno a Autrey se rozhodl dokonat velký návrat svého týmu. Pomalu, ale jistě se rozdíl skóre snižoval. Obzvlášť, když si hosté vypomohli trojkami (Hanes, Pecka, Autrey). Čtyři minuty do konce 74:70. Sokoli ale nepropadali panice. Barac s Haladou náskok opět mírně navýšili (79:72). Jenže následovaly dvě minuty krize, kdy se náš tým nedokázal prosadit. Kdo jiný toho mohl využít, než hráč utkání hostů Autrey. Trojkou srovnal minutu před koncem na 79:79. A hned v zápětí Rakočevič trefil koš s faulem (79:82, 38 vteřin do konce). Přišly na řadu taktické fauly. Autrey trefil pouze jednu šestku (79:83, 30 vteřin do konce). Půl minuty a čtyřbodová ztráta? Královští sokoli se nevzdávají! Stamenkovič rychlou akcí trefil trojku (82:83, 24 vteřin do konce). Kantůrek okamžitě poslal na šestky Haymonda, který opět trefil pouze jednu (82:84). A další akce? Barac suverénním způsobem dal koš s faulem! A trestný hod proměnil! Stal se tak zachráncem sokolů a katem hostů. V posledních 19 vteřinách již Královští sokoli ubránili poslední útok pand a se štěstím zvítězili 85:84.

Hosté Královské sokoly přeskákali na doskoku (34-42), ale dopustili se většího počtu ztrát (12-19). Královští sokoli si také více pomohli trojkami (celkem 11). O výhru se zasloužily skvělé individuální výkony Sokolů. Svého bodového maxima v Kooperativa NBL dosáhl kapitán Ondřej Peterka (22 bodů + 4 doskoky + 5 asistencí). Sedmák se již po prodělaném covidu zcela zotavil, což dokázal svými dvaceti body. Hrdinou utkání byl skvěle bránící a v závěru rozhodující Nemanja Barac  (17 bodů + 8 doskoků + 5 asistencí). Double-double dosáhl Filip Halada (15 bodů + 11 doskoků). A vše skvěle dirigoval, se zraněním stále hrající, Pedja Stamenkovič (5 bodů + 8 asistencí). Díky týmovému výkonu tak Královští sokoli dorovnávají ve skupině A2 SLUNETU Ústí nad Labem na 1.-2. místě, nicméně díky lepším vzájemným zápasům jsou na tom Sokoli o chlup lépe.