V sobotu do Koles a v neděli do Karlových Varů

Opět dva dostihové dny jsou připraveny na první srpnový víkend. V sobotu se v Kolesách u Kladrub nad Labem začíná ve 13 hodin a na programu druhého letošní sezóny jsou čtyři rovinové a stejný počet překážkových dostihů. Vrcholem programu bude Cena firmy Frančák, cross country na 4700 metrů s osmičkou účastníků.

Úspěšně splněnou kvalifikaci pro letošní Velkou pardubickou má dvojice Lorain a domácí Nebrius. Právě sedmiletý Nebrius reprezentující stáj Vasury Kolesa je podle sázkových kurzů favoritem dostihu. V minulém roce na domácí dráze vyhrál, od té doby startuje v nedalekých Pardubicích, ale většinou na dotovaný doběh nedosáhl. Koncem června v Pardubicích bral páté místo v dostihu na 4500 metrů. Lorain má letos za sebou již starty, ale také jeho nejlepším umístěním je páté místo. Zkušeným krosařem je také devítiletý Renard Argenté, v jehož sulce se objeví Josef Bartoš, nejúspěšnější tuzemský překážkový jezdec. Renard Argenté se na dráze letos objevil jednou, díky průtrži mračen v polovině června v Pardubicích nestartoval v krosu, ale v klasické steeplechase, kterou vyhrál před Cherwickem. Do pořadí na předních místech by měl zasáhnout i Step Dancer či Marl Bora. Po vítězství v Šuranech se v Kolesách prezentuje také slovenský host Mr Angel.

Sedm dostihů uvidí diváci v Karlových Varech na závodišti ve Dvorech, kde se začíná tradičně ve 14.30 hodin. Rovinová část programu nabízí dva vrcholy, tím prvním je Cena města Karlovy Vary – Memoriál Josefa Dolejšího na 2000 metrů. Startovní listina obsahuje osm jmen. Po tři čtvrtě roce se na české dráhy vrací loni druhý v Českém derby Honzik Chipera, v jehož sedle bude žokej Jan Rája. Loni v dostihu zvítězil ryzák Hidden Flame, který se letos prezentoval pouze dvakrát na zahraničních drahách. K nejlepším by se měl zařadit také Lysyan, otázkou je výkon sedmého z letošního derby, Gibb’s Beache.

Druhým vrcholem je Velká cena BBAG na 1600 metrů, stejně jako v minulosti není na startu mnoho koní, letos pouze čtyři. Papírovým favoritem je pětiletý ryzák Majestic Power, ale pozor také na Wicker Stona či Royal Kingdoma. Ze zdravotních důvodů byl škrtnut obhájce vítězství Kendy. Z rámcového programu stojí za pozornost steeplechase na 3500 metrů, Cena společnosti Karlovarská Korunní. Sérii vítězství bude chtít prodloužit jedenáctiletý veterán Terebesz v sedle s Josefem Bartošem, ale vážného soupeře bude mít v Mister Westmisterovi, vynikajícím rovinovém koni nedávné minulosti, který na jaře začal svou překážkovou kariéru.

 

 

Petr Malík,

Přidej komentář jako první k "V sobotu do Koles a v neděli do Karlových Varů"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*