V utkání proti Českým Budějovicím se diváci branky nedočkali

renérské duo Frimmel – Pilný udělalo oproti minulému utkání ve Vlašimi dvě změny v sestavě. Zraněného Plašila nahradil Petr Mareš a místo Pázlera nastoupil Tomáš Malinský. I proti Jihočechům pokračovalo střelecké trápení Hradce Králové, šance zůstaly nevyužity a Votroci nakonec berou pouze bod za remízu 0:0.
První minuty nedělního střetnutí nabídly více nepřesností na obou stranách, takže si příznivci příliš fotbalové krásy neužili. Tuto skutečnost se pokusil změnit v 10. minutě Igor Súkenník, ale jeho pokus z hranice pokutového území postrádal potřebnou dávku přesnosti. Po několika zaváhání domácí obrany dostali hráči Budějovic několik možností k rychlému protiútoku, avšak Dvořák ani Jurdík se ke střele nedostali.

Ve 24. minutě vypustil hezký projektil z dobrých dvaceti metrů Petr Mareš, míč jen těsně minul hostující branku. Poté zahrozili také svěřenci kouče Františka Cipra, když Šimák vyslal dalekonosnou střelu z 35 metrů a balon k překvapení všech skončil na břevně svatyně Radima Ottmara. Ačkoliv v závěru prvního poločasu měli Votroci častěji míč na svých kopačkách a snažili se aktivně útočit, tak přímého zakončení se více než tisíc fanoušků na malšovickém Všesportovním stadionu nedočkalo.

Na začátku druhé pětačtyřicetiminutovky přepustil míč po rohovém kopu Mareš  na úplně volného Holeše a jeho pumelice minula levou tyč o pouhé centimetry. V 60. minutě vybídl Šimák povedeným centrem Jurdíka, ten ale osamocený ve vápně zakončit nedokázal. Za okamžik měl na druhé straně šanci Krmaš, ale jeho hlavička za brankovou čáru nedoputovala.

Pak byla k vidění 100% možnost Súkenníka a následná dorážka Vaněčka, která se ale vůbec nepovedla a gólman Křížek vše snadno lapil. Hradečtí měli v těchto chvílích velký tlak a další šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Prudká střela Mareše, pokus Holeše nebo Adam Vlkanova zakončující z otočky, to vše bylo k vidění během tří minut, ale bohužel bez gólové radosti.

V závěrečné desetiminutovce mohl rozhodnout střídající Honza Pázler, nicméně brankář Křížek byl připravený a míč schoval do své náruče. Možnost zakončit dostal v 83. minutě i Petr Schwarz, ale na druhé straně se opět zaskvěl Křížek. A když se neujal ani přímý kop domácích v 90. minutě, tak Votroci nakonec berou v utkání s Českými Budějovicemi bod za bezbrankovou remízu.

FC Hradec Králové – SK Dynamo České Budějovice 0:0
Rozhodčí: Dresler – Kubr, Boček. ŽK: 31. Krmaš – 69. Hric, 87. Hájovský, 90. Mareš. Počet diváků: 1311.

Sestavy: FC Hradec Králové: Ottmar – Holeš, Krmaš , Nosek, Mareš – Černý (57. Pázler), Janoušek (74. Schwarz) – Malinský (86. Zorvan), Vlkanova, Súkenník – Vaněček.
SK Dynamo České Budějovice: Křížek – Dvořák, Hric, Hájovský, Funda (76. Benát) – Hála, Karafiát – Řezáč (88. Vaněk), Šimák, Buchvaldek (62. Pešek) – Jurdík.

[Best_Wordpress_Gallery id=“24″ gal_title=“proti Českým Budějovicím“]

Přidej komentář jako první k "V utkání proti Českým Budějovicím se diváci branky nedočkali"