Velká cena Hradce Králové

O druhém březnovém víkendu proběhne již druhý ročník Velké ceny Hradce Králové v plavání. A symbol dvojky se těmito závody potáhne, protože zároveň se jedná o druhý ročník mezinárodních plaveckých závodů. Vyjímku v číslicích tvoří zase dva fakty. Za prvé se jedná o první kolo Českého poháru v plavání a jedná se také o první závody na území ČR, kde si plavci mohou splnit A limit pro nominaci na OH v Rio de Janeiro.

Tyto závody se v olympijském duchu ponesou. Organizátoři připravili pro tuzemské i zahraniční plavce několik novinek. Pro tyto závody si dovolili alespoň po nějaký čas uzavřít i Městské lázně, kde umožní závodníkům vyplavání, či rozplavání před samotným závodem. I toto opatření by mělo závodníkům připravit podmínky pro to, aby zde atakovali nejen hranice osobních rekordů, ale snad i rekordů českých, či přinejmenším i zmíněné limity na Olympiádu.

„Jak jsme si již vyzkoušeli v loňském roce, tak se Velká cena Hradce Králové (VC HK) stala zajímavým startem sezony. Rádi bychom letos pro všechny závodníky připravili skvělé podmínky, aby se nám i v budoucnu dařilo udržet VC HK na úrovni špičkových závodů. I s přihlédnutím k tomu, že se jedná o mezinárodní závody, což nebývá v seriálu Českého poháru obvyklé, chceme nabídnout české plavecké špičce možnost odstartovat sezonu s nejlepšími výsledky.“ Říká tiskový mluvčí VC HK Jan Bergman.

Plavecký klub Hradec Králové patří mezi nejstarší sportovní kluby na území Hradce Králové a snad i díky tomu, má velikou podporu města a Královéhradeckého kraje při pořádání takto významného setkání sportovců. V sobotu i v neděli 12. a 13. 3. 2016 se na těchto závodech představí čeští reprezentanti jako jsou Martina Elhenická, Martina Moravčíková, Petra Chocová, domácí Kristýna Jiránková, Petr Bartůněk, Pavel Janeček a další.

 

Jaké bude na VC HK mezinárodní složení? Svou účast na VC HK přislíbili reprezentanti z Rakouska, Maďarska, Slovenska, Slovinska, Polska a Německa. To už vytváří konkurenceschopnou nabídku a organizátoři si slibují, že se s takovými podmínkami závodníci rádi poperou

autor: Jan Bergman

Ilustrační foto:

Přidej komentář jako první k "Velká cena Hradce Králové"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*