VÍTĚZNÁ PREMIÉRA

V sobotu 29.4. se na stadionu v Malšovicích uskutečnil historicky první zápas amerického fotbalu. Draci přivítali na svém hřišti Trutnov Rangers. Oba týmy utrpěly v prvním zápase sezóny porážku a tak se čekal tuhý boj.

Dragons nechtěli nechat nic náhodě a po dobře zahraném punt returnu, kdy Lukáš Doležal donesl míč na hranici 30y od trutnovské endzóny, se postupně dopracovali až k endzóně soupeře. Hradecký quarterback Vojta Pulec vzal odpovědnost na sebe a 3y během otevřel skóre utkání. Pro Draky to byly nejen první body v sezóně, ale také v jejich historii.

Odpověď hostů přišla velmi brzy. Po penalizaci naší obrany, kdy soupěř získal 15y a automaticky první down se Rangers ocitli 20y od hradecké endzóny a tuto šanci již nepustili. Šimon Malý po 3y běhu skóroval touchdown. Stejně jako pro Dragons to i pro Rangers byly první body v sezóně.

Do konce prvního poločasu se Drakům podařilo skórovat ještě 33y field goal za tři body, kdy se nemýlil Jan Bavlovič. Jinak bylo ale k vidění jen spousta chyb a ztrát balónu.

Druhá polovina začala v rychlejším tempu, bohužel kvalitou hry navázala na konec prvního poločasu. Hra se neustále přelévala ze strany na stranu a do začátku čtvrté čtvrtiny nebylo rozhodnuto. V deváté minutě před koncem zápasu, kdy zbývalo hradeckému útoku 25y k endzóně soupeře, se Vojta Pulec uvolnil ze sevření trutnovské obrany a 24y passem na Ervina Vargu přiblížil domácí k rozhodujícím bodům. Na hranici 1y od soupeřovy endzóny se hradecký quarterback rozhodl vzít situaci do svých rukou a hlavně nohou a po krátkém běhu z toho byl druhý touchdown domácích.

Trutnov ještě vykřesal naději čtyři minuty před koncem zápasu, kdy se mu podařilo zachytit interception a míč dostal k hranici 10y od endzóny. Čtyři pokusy na zisk bodů ale zastavila dračí obrana a tak se k míči postavil naposledy útok. Po několika běhových pokusech vzal míč opět do svých rukou Vojta Pulec a 67y během téměř přes celé hřiště pojistil vítězství domácích závěrečným touchdownem.

Domácí premiéra tak Drakům vyšla. Obrana dokázala zastavovat většinu pokusů soupeře a za zmínku stojí například 4 interceptions Petra Nového, který výrazně přispěl k posunu domácího útoku. Trutnov tak musí na své první vítězství ještě počkat, přesto odehrál velmi slušné utkání, kdy prakticky do konce zápasu nebylo rozhodnuto. Draky může mrzet pouze ztráta dvou klíčových opor útoku. Jak se s novou situací dokáží poprat ukáží již za týden s Prague Mustangs.

Text: Lukáš Machala

Foto: Václav Mašinda

Přidej komentář jako první k "VÍTĚZNÁ PREMIÉRA"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*