VÍTĚZSTVÍ A NOVÝ TÝMOVÝ REKORD V POČTU BODŮ!

FbC INNEBANDYTOS HRADEC KRÁLOVÉ  – TJ LUBNÁ 13:4

Predikce před tímto zápasem naznačovali, že Hradec je papírově silnějším soupeřem, i když první vzájemný zápas na půdě Poličky, kde Lubná pořádá své domácí utkání, vyhrál dnešní soupeř Banditů poměrem 4:5. Lubná nemá dobrou druhou polovinu soutěže, a bojují o holou záchranu v divizi. Budou netrpělivě čekat na počet sestupujících týmů z Národní ligy. Aby měli jistotu záchrany, měli by domácí porazit. To Hradec byl v opačném pólu nálady, v sobotním zápase si poradili v přestřelce 16:10 s Chrudimí a chtěli dnes na tento zápas navázat, užít si poslední domácí zápas před svými fanoušky a završit povedenou sezonu výhrou.  Zároveň v případě výhry by Bandité překonali svůj dosavadní rekord v zisku bodů v divizních soutěžích.

Opět velmi pěkná návštěva byla svědkem dalších gólových hodů v podání domácích borců v červenobílé barevné kombinaci dresů. Utekla 1:41 a gólový účet večera otevřel Tomáš Randa, který měl už jednoduchou práci, když Jan Lagron přeloboval Tmeje a Randa už jen nastavil čepel a míček zaplul za brankovou čáru. Ihned po buly se dostal do úniku nejlepší střelec celku kapitán Michal Skrovný, který si vyběhl od mantinelu do středu hřiště a těsně nad ruku poslal domácí do rychlého vedení v nedělním podvečerním duelu.  Aktivita zůstala na holích domácích, Lubná byla zaskočená rychlým nástupem Banditů, v další velké šanci byl opět Michal Skrovný, který nejdříve nasadil oblíbené gajdičky Chadimovi, našel Ježka na druhé straně hřiště, který z první ihned vrátil svému kapitánovi, který ale rozhozeného Tmeje v brance a obranu hostí nepropálil. To se povedlo až štírkovi Františkovi Chmelovi,  který si z výletu do útočného pásma odvezl krásný gól na přední tyč.  Lubná si vytvořila gólové šance zejména po chybách ve středním a obraném pásmu domácích, jako u prvního gólu Lubné, když rozehrávajícímu Vyšnému sjel míček z čepele a z přečíslení 2 na 0 měli Lubenští jednoduchou práci.  Nedovoleným zákrokem se prezentoval benjamínek Tomáš Černý, který hokejově zastavil probíhajícího Hápa a Lubná dostala početní výhodu. Tu ale nevyužila, nicméně smutek po chvilce přešel, Skrovnému na půlce míček přeskočil hokejku, Lubná se dostala do kontru 2 na 1 a Klusoň vystřelil na přední tyč Kočího.

A o další 2 minutky později svítilo na Předměřické tabuli skóre 3:3, když opět po chybě ve středním pásmu se Lubná dostala do hry, která začala hrozit z rychlých protiútoků a Hradec se o šanci vzít si zpět své vedení  připravil sám, když nevyužil své gólové šance.  Příležitost na skórování daroval Banditům Boštík, který nedovoleně vystavil stopku probíhajícímu Rychetníkovi a domácí mu poděkovali vsítěnou brankou, když zpoza branky nahrál volnému Adamu Ježkovi, Jan Lagron a v hale se opět o něco lépe dýchalo.  Nádhernou souhru předvedla mladičká lajna v podání Filip Hušek – Marcel Lehký – Tomáš Černý, když rozebrali na šroubky zatím fungující obranářský stroj a akci až do kuchyně uklidil Filip Hušek.  Lubná sice domácí přestřílela, ale do šatny šel spokojenější domácí tým. 5:3 po 1.třetině.

Prostřední pasáž utkání začala, jako druhý skončila, domácí opět na míčku a v ataku směr Tmejova branka. Filip Hušek se dostal do samostatného úniku, kde byl nekompromisně zastaven jedním z beků hostujících borců a i v tento duel jsme měli možnost shlédnout trestné střílení. Toho se chopil faulovaný Filip Hušek, který nám předvedl své šikovné ruce a vykoupal Tmeje – 6:3.  Lubná i přes nepříznivý stav a herní převahu domácích nevzdávala svůj boj na hřišti, ale radost jim kazil Martin Kočí. Naopak na druhé straně hrozila opět první a nejproduktivnější lajna domácích, Skrovný si vybojoval míček, našel volného Kryštofa Šimka, který ještě periferně viděl naprosto volného Ježka, jenže ten ve volném předbrankovém prostoru nahrávku již nečekal a nezakončil podle svých představ.  Na druhé straně se začali radovat po dalším přečíslení hostující hráči, Boštík rozveselil své kolegy, ale bylo to v tomto zápase naposledy co se mohli radovat, domácí obrana v čele s Kočím v brance už nedopustili větší drama.

Rychlý povrch svědčil druhé lajně, která opět rozebrala hostující obranou hru, do prázdné branky doklepával Marcel Lehký, kterému asistoval Filip Hušek.  O několik momentů později si prodloužil střídaní Michal Skrovný, který svojí klasickou kličkou proběhl přes 3 protihráče, kteří si naivně mysleli že tohoto hradeckého snipera zastaví, ten jim ale ukázal pouze záda a zamířil přesně pod ruku Tmeje.  Další velmi povedenou individuální akci předvedl přítomným fanouškům hračička Marcel Lehký, který vletěl do pásma jako buldok, vybojoval si míček, obehrál si soupeře a bekhendovým pokusem rozvlnil síťku za Tmejem.  10.branka visela ve vzduchu a Bandité chtěli vyloupit i tento poklad. A ten si vykradl Tomáš Pokorný, který nejdříve trefil břevno, poté po nahrávce od Michala Skrovného už mířil přesně a definitivně odrazil nájezdy Lubné. Ta už zvolnila tempo hry a prezentovala se odpadlým dojmem, 11.branku minutu před koncem 2.třetiny vstřelil po zemi Jan Lagron a Předměřická hala začala pomalu slavit další úspěch svých borců. Usměvaví pánové v bílých dresech bavili diváky během přestávky a radost si přenesli i do poslední části, 39 sekund po začátku třetiny si udělal radost výběhem ze svého obranného pásma až do útoku pes obranář – Ondřej Rychetník, který chytře schoval svoji střelu za obránce a šel slavit svůj gólový úspěch společně s týmem.

Až do poslední minuty zápasu jsme čekali na další gól domácí si vytvořili několik dalších šancí, kupříkladu Michal Skrovný po samostatném úniku, Filip Hušek který si vyzkoušel několik svých nacvičených kliček a poté i František Chmela společně s Danem Pilným. Lubná už zápas dohrávala z posledních sil, poslední, 13. Hřebíček do rakve přidal Daniel Pilný v poslední minutě zápasu. Domácí si tedy připsali další 3 body a s celkovým ziskem 43 bodů po  14 výhrách, prohře v prodloužení a 7 prohrách obsadili bramborovou pozici, pouhý bod za třetím Florbal Primátor Náchod. Mrzet je to moc nemusí, začátek sezony nevyšel našim borcům podle představ, poté ale najeli na krasojízdu a vyšlápli si na silné týmy z popředí tabulky. Zároveň stanovili nový klubový rekord v počtu zisku bodů.

Komentář hráče Filipa Huška: „Poslední zápas sezony jsme si chtěli užít a navazat tak na výborný dobrý výkon ze sobotního utkání s Chrudimí. Lubná, která neměla ještě jasné setrvání v soutěži, chtěla určitě vyhrát. Po první třetině, kdy jsme dostali laciné góly a stav byl 5:3, jsme už hosty pustili už jenom k jednomu gólu a týmovým výkonem a pohlednými akcemi jsme dokráčeli k vysoké výhře. Doufám že si fazonu přeneseme i do juniorské baráže o G2 ligu, kterou chceme vybojovat.“

Abychom pokračovali ve statistickém okénku, musíme zmínit že Innebandytos měli nejlepší přesilovou hru v soutěži, dokázali proměnit 43,90% veškerých početních výhod, zároveň se umístili na 3.pozici v počtu nastřílených branek do sítí soupeřů – 178. Nutno také podotknout, že dva hráči se umístili v top 10 kanadského bodování celé soutěže, Adam Ježek se ziskem 50 bodů na 10.místě a Michal Skrovný s 66 body na 7.pozici.

Celý tým společně s trenéry děkuje svým fanouškům a podporovatelům za celou úspěšnou sezonu a těší se na Vás i v sezoně další.