Votroci zakončili zimní přípravu

Několik sezón měli fotbalisté FC Hradec Králové nekonečně dlouhou zimní přípravu v rámci Fortuna Národní ligy. Letos, jakožto pro nováčka Fortuna ligy, bylo toto období pro hráče příjemně krátké, i když jistě náročné. Prvních čtrnáct lednových dní se odehrálo v Hradci Králové, kde Votroci nabírali tolik potřebnou fyzickou kondici. Tento blok si zpestřili dvěma zápasy s celky z nižších soutěží (Velvary 6:2, Chrudim 3:0). 
Na herní část přípravy se celek vydal do Turecka a byla to skvělá volba vedení klubu. Na tým čekaly v Beleku výborné podmínky na ladění herních věcí a hlavně jak se ukázalo, tři velmi kvalitní přípravné duely. Votroci se vrací domů s bilancí jedné výhry, remízy a prohry. Výhra přišla hned na úvod nad celkem z Polska, kterým byl čtvrtý celek místní ligy Radomiak Radom. Votroci o výhře 2:1 rozhodli v samotném závěru utkání, kdy se trefil mladík Jurčenko. Druhým soupeřem byl celek z Ukrajiny – NK Neves Rivne. Tento duel skončil smírně 1:1, když na vedoucí branku kapitána Vlkanovy dokázal soupeř ve druhém poločase zareagovat vyrovnávací trefou. Pikantností duelu byla scénka ze závěru utkání, kdy Votroci zahrávali rohový kop a ve snaze strhnout výhru na svou stranu propadli v návratu do obrany a hned pětice hráčů soupeře uháněla na Viléma Fendricha. Hradecká jednička však zvládla situaci na jedničku a tuto nevídanou fotbalovou akci vyřešila úspěšným zákrokem. 
Posledním duelem před odletem domů byl střet s Austrií Vídeň. Tento duel výsledkově Votroci nezvládli a odešli poraženi výsledkem 1:3. I přes tento výsledek byl trenér Miroslav Koubek velmi spokojen s úrovní utkání, které náš soupeř zvládl lépe zejména díky efektivitě. Jedinou branku Votroků vstřelil v závěru Daniel Vašulín. 
Celé soustředění bylo pro Votroky velice podařené. Podařilo se odtrénovat všechny jednotky, které byly zaměřeny hlavně na taktické řešení herních situací, které jistě čekají na tým v blížícím se startu ligové soutěže. Ohledně pobytu v Turecku stojí za zmínku ještě jedna důležitá věc. Fanoušci Votroků o dění v Beleku byli naprosto perfektně informováni klubovým webem. Jednak blogem kapitána Adama Vlkanovy, který každý den popsal obsáhle pohledem hráče a hlavně příspěvky v podání Michala Petráka. PR specialista a tiskový mluvčí klubu odvedl pro fanouška fantastický kus práce, každý den přinášel video pohled do zákulisí soustředění, rozhovory s hráči a další ohlasy realizačního týmu. Když to fanoušek srovná ještě s nedávnou minulostí klubového webu, je to jako den a noc. Přechod Michala Petráka z pozice sportovního novináře do klubového dění, je již nyní definitivně potvrzen, jako výhra pro každého fanouška Votroků. 
Přípravné zimní období je tedy minulostí, nyní čeká na Votroky velmi ostrý start v podobě utkání na půdě jednoho z kandidátů na ligový titul, z Plzně. V podzimní části ligy si fotbalisté z Hradce Králové nasadili laťku hodně vysoko. Atraktivní herní projev byl velký oživením ligy, nezbývá si přát nic jiného, než aby to pokračovalo i nadále a hráči dělali radost těm věrným fanouškům, kteří za týmem jezdí na domácí duely do Mladé Boleslavi. 
A závěrem nesmíme zapomínat na fakt, že Votroci jsou stále ještě ve hře v Mol Cupu. Hned po utkání s Plzní na ně čeká čtvrtfinále s Bohemians. Proč si nezopakovat nezapomenutelné Jaro 1995 a slavné pohárové tažení. No a klidně můžeme opakovat penaltová dramata, však jejich režisér Tomáš Poštulka, je členem realizačního týmu a může tak ukázat svým následovníkům jak na to! 
 
autor: Michal Luňák