VYHLÍDKOVÉ LETY PRO HANDICAPOVANÉ na letišti v Hradci Králové

Dne 18. června 2016 proběhl již 9. ročník vyhlídkových letů pro hendikepované „Open skies for handicapped“ na letišti v Hradci Králové. Jedná se o tradiční charitativní akci pod záštitou Ministerstva obrany a s podporou hejtmana Královéhradeckého kraje a primátora Hradce Králové. Vyhlídkové lety jsou určeny jen pro hendikepované, doprovodný program je koncipován i pro širokou veřejnost.

K vidění byla vojenská a letecká technika, letečtí modeláři, speciální autoškola pro vozíčkáře, ukázka Policie ČR, Městské policie, ornitologové, záchranáři se psy a mnoho dalšího. Na akci již tradičně vystoupil Martin Šonka se svou dech beroucí akrobatickou leteckou show. Nechyběla hudební složka, která dokreslovala harmonickou atmosféru. Více o programu na www.os4h.cz.

Letos OSH navštívilo přibližně 2300 osob. Počasí bylo přívětivé a díky tomu se uskutečnilo celkem 27 letů. CASA 295 se prolétla 9x, L-410  11x a AN-2 7x. Proletělo se 610 hendikepovaných a jejich doprovodů, z toho 545 osob letouny AČR.

Vstup na akci byl pro všechny zdarma. Pro letící zájemce bylo přichystáno zdarma i občerstvení a drobné dárky. Výroční 10. ročník je plánovaný na 17. 6. 2017 a přinese s sebou zjednodušení v přihlášení na akci i nový program.

[Best_Wordpress_Gallery id=“36″ gal_title=“OSH_2016″]

Přidej komentář jako první k "VYHLÍDKOVÉ LETY PRO HANDICAPOVANÉ na letišti v Hradci Králové"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*