Zdařilá odveta

Královští sokoli na své půdě odčinili porážku z prvního kola soutěže na pardubickém hřišti a poráží Synthesii 82:71. Na hradecké palubovce se představili hned 3 hráči, kteří v minulosti hostovali v celku Královských sokolů. Josef Příhonský, Tomáš Šoukal a David Škranc a nutno dodat, že byli oporou svého týmu. Na Sokoly to však stačilo pouze v první čtvrtině, kterou těsným poměrem vyhráli pardubičtí, když Peter Majerík s klaksonem končící 1. dějství smečoval do zadní obroučky a neproměnil tak možnost na srovnání skóre. V druhé části šli Královští sokoli do vedení až o 12 bodů, vlastními chybami se o slibný náskok připravili a ten se ztenčil na poločasový stav 40:35. V poslední čtvrtině se Synthesii podařil stav utkání vyrovnat, sokoli však okamžitě odskočili na 12 bodový rozdíl a utkání dovedli k vítěznému konci. Stínem utkání je zranění pardubického Josefa Potočka, který po nájezdu špatně došlápl a ze hřiště byl v doprovodu dvou hradeckých hráčů dopraven na lavičku. Ač mezi oběma městy stále panuje náznak rivality, diváci – jak hradečtí, tak i pardubičtí – potleskem ocenili pomoc soupeři.

V domácím celku nastřílel nejvíce bodů Peter Majerík – 21. Buďme ale upřímní, v některých fázích utkání působil nekoncentrovaně a na své konto si mohl připsat bez problémů daleko vyšší bodový příděl. Tomáš Kiršbaum 14, Radovan Kouřil 13, David Šírek 12, Tomášové Macela a Mahler po 8 bodech, Libor Švandrlík 4 a Vladimír Tomáš 2.

V dresu Synthesie zaznamenal nejvíce bodů Josef Příhonský – 18, David Škranc 15, Tomáš Šoukal a Josef Potoček po 10 bodech.

Trenér Peterka: „Vítězství potěší vždy, zvlášť když jsme jím mohli odčinit porážku hned z prvního kola. V Pardubicích jsme prohráli v prodloužení a dnes jsem měl pár minut před koncem obavy o výsledek také. Synthesia dokázala vyrovnat, my jsme se ale plně zkoncentrovali na závěr utkání a žádné drama nepřipustili. Myslím, že diváci viděli atraktivní basket v podání obou celků, pikantní příchuť dodala derby přítomnost 3 hráčů, kteří v minulosti hostovali v našem celku. A patřili k nejlepším na hřišti. Děkuji hráčům za předvedený výkon a divákům, kteří dali v nedělním odpoledni přednost basketbalu.“

Autor: Pavel Rozsypal