Zdenko Frťala: Proti Wroclawi ještě protočíme všechny hráče

Nejsilnější soupeř zimní přípravy čeká Votroky v neděli odpoledne. Ve Wroclawi změří síly se Slaskem, čtvrtým mužstvem Ekstraklasy, které vede český trenér Vítězslav Lavička. „Pro ně je to generálka, my začínáme až za měsíc, tak ještě protočíme všechny hráče,“ říká Zdenko Frťala.

Po návratu z kondičního soustředění si Votroci zahrají papírově nejtěžší zápas zimní přípravy – ke generálce na start jarní části Ekstraklasy si je pozval čtvrtý tým její tabulky, Slask Wroclaw. „Hlavně chci vidět to, že se soupeře nezalekneme. Musíme zvládnout úvod utkání, ještě pořád chceme dávat příležitost širšímu kádru. Začínáme až za měsíc, protočí se ještě všichni hráči,“ avizuje Zdenko Frťala.

Ten ale do Dolního Slezska nepoveze kádr kompletní. Vystačí si s šestnácti hráči, někteří totiž půjdou v sobotu hrát za B tým – jde hlavně o herní vytížení těch, kteří dosud tolik minut nenasbírali. Se dvěma fotbalisty každopádně Frťala počítat nemůže. „Jsme ve stejném složení jako před soustředěním. Na ně už neodjel Otto Urma, který měl problémy se svalem. U Prochyho je jeho zraněný loket otázkou ještě několika týdnů,“ vypočítává dlouhodobější absence hradecký kouč.

Pro jeho svěřence je kromě zvučného jména soupeře největším lákadlem to, že by po týdnech na umělém trávníku konečně měli vyběhnout na trávu přírodní. Tedy, pravděpodobně. „Doufáme, že budeme hrát na trávě. Je to pro ně generálka, Víťa Lavička nám avizoval, že udělají všechno pro to, aby to tak bylo. Všude ale hlásí deště, tak se připravujeme i na umělku,“ říká Frťala. Hráče však nejspíš čeká seznamování s povrchem, na který jejich nohy od konce podzimu pozapomněly… „Když po dvou měsících přijdete na trávu, vyžaduje to nějakou adaptaci. Doufám, že proběhne co nejrychleji. Je to jiný pohyb, jiná zátěž,“ přemýšlí hradecký kouč.

Utkání proti Slasku Wroclaw začíná v neděli ve 14:00 na Stadionu Oporowska, přímý přenos zápasu by měl vysílat YouTube kanál soupeře ZDE.

zdroj: